Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy

Demon Teatru

Organizator: Teatr Ateneum

Demon TeatruO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Demon Teatru do Teatru Ateneum w Warszawie, który odbędzie się na Scenie 20.  Demon Teatru bilety na spektakl już w sprzedaży. 

 

Bogusław Schaeffer przyszedł do teatru z muzyki w latach 60., będąc już jednym z najoryginalniejszych kompozytorów XX wieku. Nie dziwota więc, że jego dramaty przypominają czasem kompozycje muzyczne, a sama muzyka stanowi w nich element tyleż wspierający akcję, co ją kreujący. Ale to tylko część dramatopisarskiej oryginalności Schaeffera. Nie ma w tych sztukach tradycyjnej akcji i konwencjonalnych bohaterów, chociaż postaci wypowiadają zdania często znane nam z potocznego języka. Ba, zdarza się, że mówią wieloma językami, wplatając w mowę „literacką” wyrażenia gwarowe, żargonowe, cytaty z innych autorów. Nade wszystko jednak bawią się w teatr.

 

Demon teatru jest bowiem komedią o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl? Jak wiadomo, teatr kryje tysiące fascynujących niespodzianek. Niektóre z nich poznacie Państwo oglądając Demona teatru, sztukę niezwykłą jak jej autor.

Demon Teatru twórcy i obsada 

reżyseria i scenografia – Andrzej Domalik
kostiumy – Dorota Roqueplo 
muzyka – Mateusz Dębski 
choreografia – Liwia Bargieł
reżyseria światła – 
Prot Jarnuszkiewicz 
konsultacja wokalna –
 Anna Markowicz
premiera – 11 czerwca 2016

 

Demon Teatru obsada:

Aktor A – Mateusz Łapka
Aktor B – 
Bartłomiej Nowosielski
Aktor C – 
Grzegorz Damięcki
Aktorka – 
Ewa Telega
Reżyser – 
Krzysztof Tyniec

 

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też