Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Sport Sporty motorowe European Individual Ice Speedway Championship -Sanok

European Individual Ice Speedway Championship -Sanok

Organizator: Stowarzyszenie "Żuraw Gdańsk"

European Individual Ice Speedway Championship -SanokO wydarzeniu

O wydarzeniu

Kolejny raz Sanok stanie się stolicą europejskiego żużla w odmianie lodowej. Przez dwa dni toczyć się tam będzie rywalizacja o medale European Individual Ice Speedway Championship. Na torze „Błonie” spotkamy się 24 i 25 lutego 2024 roku - start pierwszego wyścigu o godzinie 14:00 zarówno w sobotę jak i niedzielę. Na zawody zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

European Individual Ice Speedway Championship 2024 w Sanoku

Ice Speedway wrócił do Sanoka w 2022 roku po ośmiu latach przerwy. Wówczas na torze „Błonie”, gdzie odbył się pierwszy z dwóch turniejów finałowych Indywidualnych Mistrzostw Europy, a także rywalizowano o Puchar Burmistrza Sanoka.

Rok później odbyła się już tylko walka o medale. I to w klasycznym wydaniu dwudniowym, a o ostatecznej kolejności decydowała łączna suma punktów, wywalczona w obu turniejach. Mistrzowski tytuł wpadł w ręce Austriaka Franza Zorna, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Lucę Bauera (Włochy) i Jimmiego Olsena (Szwecja). Złoty medalista powtórzył tym samym swój wyczyn z roku 2008, gdy został kontynentalnym czempionem po raz pierwszy.

Sanok śmiało można nazwać kolebką ice speedwaya w naszym kraju. Oprócz walki o medale Indywidualnych Mistrzostw Europy, odbywały się tam też Drużynowe Mistrzostwa Świata i kilka turniejów towarzyskich Sanok Cup.

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który w 2020 roku był trzynasty w klasyfikacji generalnej, rok później dwunasty, następnie jedenasty, a w zeszłym roku, głównie przez kłopoty sprzętowe, uplasował się na osiemnastej pozycji. Teraz będzie chciał wyraźnie się poprawić.

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach, wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Ruszyła już sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień.

European Individual Ice Speedway Championship bilety

  • Bilet ulgowy VIP – osoby do 18 roku życia
  • Bilet ulgowy Trybuna / Korona Stadionu – dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści
  • Bilet VIP – w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów
  • Bilety dla osób z niepełnosprawnością – Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. Ilość miejsc ograniczona!
  • Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też