emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Sport Inne Piknik 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordon Bennetta

Piknik 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordon Bennetta

Organizator: Chilli Production , MicArt

Piknik 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordon BennettaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na Piknik 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordon Bennetta, który odbędzie się 20 i 21 sierpnia na Lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Piknik 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordon Bennetta bilety już dostępne.

 

 • 20.08 otwarcie bram Pikniku godz. 16:00
 • 21.08 otwarcie bram Pikniku godz. 12:00

Co musisz wiedzieć przed zdobyciem biletu 

Dla organizatorów najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo i Twojej rodziny dlatego Piknik zostanie zorganizowany zgodnie z aktualnym na dzień imprezy rozporządzeniem o organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce 

 

To oznacza, że dostępna będzie ograniczona pula biletów dla osób niezaszczepionych tj. 250 osób oraz pula dostępna wyłącznie dla osób, które oświadczą, że w dniu imprezy będą mogły przedstawić aktualny certyfikat potwierdzający zaszczepienie przeciwko COVID-19 w postaci kodu QR.

 

Obecnie prowadzona jest rejestracja imienna wejściówki przeznaczonej dla osób, które w dniu wstępu na wydarzenie będą posiadały ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 i dla tych osób, które takiego certyfikatu nie posiadają. W momencie gdy limit zostanie osiągnięty. Rejestracja zostanie zakończona.

 

 • Regulamin wydarzenia – kliknij TUTAJ 
 • Regulamin obiektu - kliknij TUTAJ
 • Oświadczenie uczestnika wydarzenia - kliknij TUTAJ

Zasady rejestracji

 • Za wejście na Piknik nie płacisz – uczestnictwo w imprezie jest darmowe pod warunkiem zaakceptowania regulaminu imprezy, obowiązkowe wypełnienie oświadczenia dot. Covid-19, posiadaniu certyfikatu zaszczepienia na dzień przeprowadzenia Pikniku w przypadku wyboru biletu z certyfikatem
 • 4 PLN tyle wynoszą opłaty serwisowe/manipulacyjne na uczestnika, które zapłacisz na końcu rejestracji. Środki pokrywają całkowicie koszt obsługi systemowej, informatycznej i osobowej w związku wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z pandemią COVID-19 podczas wydarzenia: obsługa sprawdzania i wydawania wejściówek, urządzenia skanujące 
 • Jedna osoba imiennie zarejestrować może do 4 wejściówek (co jest zabezpieczeniem przeciwko nielegalną dystrybucją wejściówek na wydarzenie)
 • Ilość wejściówek jest ograniczona, a ich dostępność będzie wynikała z obowiązujących w Polsce obostrzeń.
 • Do limitu osób na imprezie NIE ZALICZAMY: dzieci do 12 r.ż. (wchodzą bez biletu, ale tylko i wyłącznie pod opieką osób dorosłych zarejestrowanych zgodnie z prowadzonymi zasadami), osoby, które mają przeciwskazania do zaszczepienia, zaszczepionych
 • Wszystkie przekazane do zdobycia wejściówki są imienne (bilet jest ważny tylko dla osoby, której imię i nazwisko widnieje na bilecie)
 • Na miejscu będzie dostępny dla uczestników odpłatny parking dla samochodów osobowych mieszczący się na terenie Toru Toruń przy Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca zachęcamy do przyjazdu na miejsce Pikniku samochodem w grupach

O Pikniku

Scenariusz ramowy imprezy dostępny TUTAJ

 

Międzynarodowe Zawody o Puchar Gordon Bennetta to nic innego jak najstarsze w historii i najbardziej elitarne, lotnicze Mistrzostwa Świata w lotach długodystansowych balonów gazowych FAIPierwszy start odbył się w 1906 roku w Paryżu przy ponad 200 000 publiczności. Tradycją jest, iż zwycięski kraj ma przywilej organizacji kolejnej edycji zawodów. Ostatni Puchar Gordon Bennetta w Polsce odbył się 1936 roku, a ostatni raz przed wojną wygraliśmy w 1938.

 

Niestety, ze względu na wybuch II wojny światowej zawody te anulowano. Po wojnie Puchar Gordon Bennett’a wznowiono w 1983r i polska załoga ponownie go wygrała, jednakże ze względu na sytuację polityczną zawody w 1984 odbyły się w Szwajcarii. Na kolejne zwycięstwo Polski musieliśmy czekać aż 35 lat - w 2018 Polska Reprezentacja wygrała 62 edycję Pucharu Gordon Bennetta i po 84 latach zawody miały powrócić do Polski do Wrocławia, jednakże z powodu pandemii koronawirusa Sars-Cov-2 zawody zostały przeniesione na rok 2021, a start odbędzie się z lotniska Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu.

 

Od 1906 roku zasady są takie same i w teorii proste: najlepsi piloci balonów gazowych startują z tego samego miejsca, w podobnym czasie i z taką samą ilością gazu. Wszyscy próbują osiągnąć jak najdłuższy dystans od miejsca startu do lądowania. Dwuosobowe załogi spędzają ze sobą 2-3 dni w jednym małym koszu pokonując setki kilometrów. Dzisiaj ten sport łączy tradycję z nowoczesną technologią, a widzowie mogą podziwiać zmagania zawodników online gdziekolwiek na Świecie.

 

Wydarzenie poprowadzi Radek Brzózka.

Pozostałe atrakcje 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordon Bennetta

W powietrzu 

poza tym historycznym i spektakularnym wydarzeniem sportowym nie zabraknie dodatkowych emocjonujących atrakcji takich jak prawie 4 godzinne pokazy lotnicze: samolotów, wojskowych śmigłowców, szybowców czy spadochroniarzy. Na niebie zobaczymy również pokazy modelarskich samolotów GIGANTÓW oraz ponad 30 balonów Fiesty Balonowej z Fire Show: Muzyka, Światło, Dźwięk, a Grupa Balonowa Roleski zaprezentuje replikę balonu Braci Montgolfier. 

 

Na ziemi 

na lądzie za to szereg niespodzianek dla całych rodzin i dzieci. Specjalne przygotowane strefy statycznych wystaw lotniczych, wojskowych, zabytkowych samochodów, które będzie można zobaczyć z bliska. Piknik m.in. rozbudowany będzie jeszcze o strefy:

 • Modelarskich animacji dla dzieci i młodzieży, 
 • Wesołego Miasteczka z zabawkami dla dzieci małych i dużych oraz dorosłych,
 • Partnerów i Sponsorów, którzy przygotowują swoje niespodzianki dla uczestników imprezy,
 • Food Court z foodtruckami gdzie z pewnością każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. 

W tak historycznym momencie nie może Cię tam zabraknąć!

 

Dystrybucję wejściówek na Piknik 64 Międzynarodowych Zawodów o Puchar Gordona Bennetta wspiera eBilet - firma obsługuje logistycznie sprzedaż wejściówek, ale również wspiera Organizatora w zebraniu danych uczestników, które wykorzystane zostaną do komunikacji, a w szczególności do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa w trakcie wydarzenia.

 

Gordon Bennett jest wydarzeniem szczególnym objęty patronatami:

Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Patronatem Medialnym TVP Sport

Członkami Komitetu Honorowego są również m.in.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego 

Prezes Polskiej Żeglugi Powietrznej

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też