Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Dla dzieci Warsztaty | Edukacja Warsztaty rodzinne: Hanna Kanecka / Aleksandra Bożek-Muszyńska "DOoKOŁA"

Warsztaty rodzinne: Hanna Kanecka / Aleksandra Bożek-Muszyńska "DOoKOŁA"

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Warsztaty rodzinne: Hanna Kanecka / Aleksandra Bożek-Muszyńska "DOoKOŁA"O wydarzeniu

O wydarzeniu

Bilety na warsztaty rodzinne Hanna Kanecka / Aleksandra Bożek-Muszyńska "DOoKOŁA". Odbędą się 2 czerwca w Studiu Słodownia +3 w Poznaniu. Warsztaty przeznaczone sie są dla dzieci w wieku 1,5 - 3 lata.

DOoKOŁA jest instalacją proponującą choreograficzne, interaktywne, wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Jest uważnie skomponowanym środowiskiem o wielu warstwach percepcyjnych: wizualnej, dotykowej, słuchowej, stymulujących fizyczny ruch i zaangażowanie sensoryczne uczestników. DOoKOŁA rozpościera serię staranie dobranych, wewnętrznie powiązanych zdarzeń, mających na celu pobudzenie ciekawości, stymulację percepcji oraz wciągnięcie w obszar fizycznego działania publiczności.

DOoKOŁA pragnie w sposób artystyczny podjąć krytyczną myśl dotyczącą koncepcji sztuk performatywnych kierowanych do najmłodszych widzów i jest przykładem działania artystycznego postrzegającego taniec i choreografię w jej szerszym znaczeniu – jako jednocześnie artystycznego i społecznego doświadczenia.
Artystki pragną pobudzić specyficzną jakość relacji rodzic - dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Celem pośrednim instalacji jest więc stworzenie sytuacji, w której rodzic będzie miał okazję wzmocnić swoją obecność fizyczną, obudzić ciało reagując na działania/ zjawiska zachodzące w instalacji. Danie okazji rodzicom do pracy z własnymi napięciami przekłada się bezpośrednio na ich dzieci, których główny przewodnik/ przewodniczka po życiu staje się bardziej uważny, komunikatywny, pewniejszy siebie, czuły, responsywny, czujący własne potrzeby – i co za tym idzie „mieszczący” potrzeby dziecka.
Projekt jest konsekwentnym artystycznie krokiem długotrwałych poszukiwań naukowych i choreograficznych, dotyczących artystycznej pracy z dziećmi, dwóch twórczyń. 

Twórcy warsztatów rodzinnych DOoKOŁA:

pomysł Hanna Kanecka
dramaturgia i choreografia Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Kanecka
kreacja i wykonanie Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Kanecka, Maciej Zakrzewski
opieka artystyczna Dalija Aćin Thelander
światła Łukasz Kędzierski
partner Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu
koprodukcja Malta Festival Poznań 2017

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też