Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Friday Night in WrocLove

Friday Night in WrocLove

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na Gitarowy Rekord Świata 2022, który odbędzie się 29 kwietnia w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Friday Night in WrocLove bilety już dostępne.

Friday Night in WrocLove Gitarowy Rekord 

Stary Klasztor przywołamy klimat historycznego koncertu wielkiej gitarowej trójki: Al Di Meola, Jojn Mclaughlin i Paco De Lucia. Ci trzej wybitni gitarzyści spotkali się u szczytu formy i zagrali w grudniowy wieczór 1980 roku koncert w San Francisco, który odbił się szerokim echem na całym świecie. Koncert został zarejestrowany, a 5 wybranych utworów wydanych zostało na początku 1981 roku na krążku zatytułowanym Friday Night in San Francisco, który stał się milowym krokiem w popularyzacji gitary akustycznej i przyczynił się do wzrostu sławy wszystkich trzech geniuszy gitary. Album został określony jako „najbardziej wpływowy ze wszystkich albumów na żywo z gitarą akustyczną”, a występ w San Francisco jako wydarzenie muzyczne, które można porównać do występu Benny Goodman Band w Carnegie Hall w 1938 roku”.

 

W hołdzie mistrzom gitary zapraszamy na Friday Night In WrocLove. Na scenie Starego Klasztoru pojawi się trio Que Passa Guitars, któremu towarzyszyć będą gościnnie wybitni gitarzyści - Marek Napiórkowski i Jacek Królik. Muzycy specjalnie na tę okazję przygotowali program pod kierownictwem Jarka Dzienia. Zagrają nieśmiertelne Mediterranean Sundance/Rio Ancho, Frevo Rasgado czy Manhã De Carnaval oraz inne utwory z repertuaru wybitnej trójki. Po tym popisowym występie zapraszamy na flamenco after party z elementami improwizacji. Zapowiada się arcyciekawy gitarowy wieczór!

Que Passa Guitars

Que Passa Guitars to trio, którego trzon stanowią frontmani Que Passa – krakowskiego zespołu z kręgu flamenco fusion: Jarek Dzień i Marcin Hilarowicz. Jarosław Dzień gra na gitarze akustycznej i flamenco. Jest liderem i autorem utworów Que Passa. Współpracował m.in. z Rico Sanchez & the Gypsies, Andrzejem Szęszołem, zespołem Megitza czy Teatrem Witkacego w Zakopanem. Marcin Hilarowicz o gitarzysta akustyczny, cajonista, kompozytor i muzyk sesyjny.

 

Współpracował m.in. z Kraków Street Band, Hard Times, Moribunda czy Teatrem STU. Trzecim muzykiem w składzie jest Sławomir Pogoda – gitarzysta jazz-rockowy, ceniony sideman, znany z udziału w licznych spektaklach muzycznych: Mamma Mia, Hot Stuff, Evita, Jesus Christ Superstar czy La Bizzarre du Moulin Rouge. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami, m. in.: No Limits, Antyradio Coverband, Piano 21, Filharmonia Śląska, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Filip Sojka, Gienek Loska.

Marek Napiórkowski

Marek Napiórkowski od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK za album „Szukaj w snach”. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący,  zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”

Jacek Królik

Jacek Królik to gitarzysta, który współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.

 

Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem i Krzysztofem Cugowskim. Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. W swoim dorobku artysta posiada ponad 150 nagranych płyt, był również wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn