Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Mikromusic

Organizator: Radio Wrocław

Mikromusic O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Znakomity wrocławski zespół, który plasuje się w gronie najpopularniejszych zespołów w Polsce. Radio RAM zaprasza na koncert zespołu Mikromusic 16 listopada o godz. 20.00. Mikromusic bilety na koncert już w sprzedaży!

Mikromusic informacje

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół w 2020 r został uhonrowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka".

Mikrowszczyzna, z którą zespół zawita do Wrocławia, została nagrana po to, aby aranżacje pieśni ludowych, które zostały przygotowane na Festiwal re:tradycja, nie popadły w zapomnienie.

„Utrwaliliśmy nasz jednorazowy projekt, aby został z nami na dłużej. Tym samym przybliżamy muzykę naszych korzeni, grając ją w swój własny sposób. Epka została nagrana na początku marca 2022. Zespół żył emocjami wojny, która wybuchła za granicą naszego kraju, dlatego postanowiliśmy przygotować również pieśń ukraińską.”

 

 

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też