Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Balthazar

Organizator: Good Taste Production

BalthazarO wydarzeniu

O wydarzeniu

ZMIANA DATY Zaplanowany na 19 marca 2022 r. koncert zespołu Balthazar zostaje przeniesiony na 5 maja 2022 r. Miejsce i godzina wydarzenia pozostają bez zmian. Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują swoją ważność.

 

Balthazar w Polsce! Znana z takich przebojów jak „Fever”, „Changes”, a ostatnio także z pochodzącego z najnowszego albumu „Losers”, belgijska grupa wystąpi 5 maja 2022 roku na jedynym koncercie w warszawskim Palladium.

O zespole Balthazar 

Zmysłowy, stylowy i seksowny. W takich przymiotnikach określa się sam Balthazar i nie ma w tym nic dziwnego. Gdyby miały one swoje alternatywne brzmienie najlepiej wyrażałyby je piosenki pochodzące z takich albumów jak „Fever” i najnowszego „Sand”. To właśnie dzięki temu wydawnictwu grupa ugruntowała sobie pozycję króla alternatywnego popu, który panuje niepodzielnie także w granicznej krainie soulu. Czemużby nie!

 

„(…) Mieliśmy poczucie, że przy „Fever” nie doszliśmy tam, dokąd chcieliśmy. Od tego wyszliśmy więc przy tworzeniu nowego albumu: pójdźmy o krok dalej.” - tłumaczy jeden z frontmanów grupy Maarten Devoldere

Balthazar Sand

Najnowszy album (tworzony po części także w trakcie pandemii) to pewnego rodzaju stawianie pierwszych kroków w miejscach nieznanych i stąd, być może, słychać na nim powiew świeżości, zmotywowania i młodzieńczej energii, podobnej do tej, którą pamiętać można jeszcze z 2010 r., gdy grupa wydała swój pierwszy album „Applause”.

 

Unikalność „Sand” polega na tym, że łączy on minimalnie zaaranżowany pop z elegancką elektroniką i wyrafinowanym groovem. Album potwierdza status grupy jako nieustraszonych poszukiwaczy nietuzinkowych muzycznych rozwiązań i niepodważalny talent do songwritingu.

Podobne wydarzenia

Zobacz też