Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Example

28.08.2024 Warszawa

Organizator: Charm Music

ExampleBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Example
środa
28.08.2024
20:00

Example

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Example w Polsce! Brytyjski raper Example zagra w warszawskim klubie Progresja.

Example informacje

Elliot Gleave to angielski wokalista/raper, występujący pod pseudonimem Example. Nazwę zainspirowały jego inicjały E.G. oznaczające z ang. skrót – example. Artysta swoją karierę rozpoczął podczas studiów w Royal Holloway, gdzie nagrał album koncepcyjny w budce audio na uniwersyteckim wydziale filmowym. „A Pointless Song” [2004], jeden z nagranych tam utworów, stał się jego pierwszym wydawnictwem.

Debiutancki album Example „What We Made” ukazał się w 2007 r. Wydany w 2009 roku utwór „Watch the Sun Come Up” znalazł się w pierwszej dwudziestce brytyjskiej listy przebojów muzyki pop, a kawałki „Won't Go Quietly” i „Kickstarts” dotarły do pierwszej dziesiątki i znalazły się na szczycie tanecznych list przebojów. Example tworząc swoje utwory współpracował m.in. z takimi artystami jak Calvin Harris czy Chase & Status.

W 2022 Example wydał swój ósmy album studyjny „We May Grow Old But We Never Grow Up”. Podczas jego ostatniego tournée po Wielkiej Brytanii druga płyta z nowego albumu, została nagrodzona prestiżowym tytułem BBC Radio 1 Hottest Record In The World.

Example działa w branży już ponad dekadę i swoimi dokonaniami zapewnił sobie ugruntowaną pozycję na brytyjskim rynku muzycznym.

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też