emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Metal Frozen Sun Fest 2023

Frozen Sun Fest 2023

Organizator: Progresja

Frozen Sun Fest 2023O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Druga edycja festiwalu który z miejsca stał się niejako kultowy odbędzie się 24 czerwca 2023 roku w klubie Progresja w Warszawie! Organizator From Today Bookings zaprasza na Frozen Sun Fest 2023 - bilety już w sprzedaży.

Батюшка (black/doom metal, Polska)

Sukces albumu „Litourgiya” (2015) zelektryzował świat ekstremalnego metalu. Z anonimowego projektu, Батюшка stał się jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Niespotykana wcześniej wizja, w której metalowe brzmienie nasycone zostało prawosławną estetyką i jej symbolami, robiła wrażenie zarówno w odsłonie studyjnej, jak i na koncertach, które zyskały renomę muzycznych ceremonii. Cztery lata po debiucie, Батюшка wraca z najnowszym albumem. „Панихида” to obrazoburcze ujęcie prawosławnego nabożeństwa żałobnego.

Jelonek (rock eksperymentalny)

To jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM :).

Unearth (metalcore)

Kultowy metalcore z USA zawita do Polski na jedyny koncert. Przedstawiciele wytwórni Century Media Records, których dotychczasową dyskografię zamyka album “Extinction(s)” z 2018 roku, świętuje 25-lecie działalności i przyjedzie z nowym materiałem, który będzie można usłyszeć już 24 czerwca w Progresji!

UKĆ (black metal)

jednoosobowy projekt, za którym stoi multiinstrumentalista Łukasz Icanraz Sarnacki znany ze współpracy z takimi zespołami jak Corruption, Devilish Impressions, Christ Agony, Virgin Snatch, Darzamat i wiele innych. Atmosferyczny black metal wykonywany przez UKĆ jest do granic przepełniony szczerymi emocjami okraszonymi bardzo głębokimi, poruszającymi tekstami w języku polskim. Występ zespołu na Frozen Sun Festival będzie wydarzeniem historycznym, ponieważ będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć sceniczny debiut UKĆ.

It Follows (grungecore)

"Nirvana na koksie" to określenie które na stałe przylgnęło do IT Follows niczym Nancy Spungen do Sida Viciousa.

Quartet z Puszczykowa od 2018 roku firmuje swoją muzykę mianem - grungecore. Charakterystyczny tembr, ciężko strojone gitary w anturażu gruzu oraz metalowej dynamiki to deskrypcja, której nie sposób zaprzeczyć.

Unbeaten (hardcore)

Bydgoska ekipa reprezentująca heavy hardcore. Muzycznie zespół czerpie zarówno z klasycznych szybkich riffów, jak i rytmiki w nowojorskim stylu czy beatdown'owych zwolnień. W ciągu zaledwie kilku lat aktywności zdążyli dzielić scenę z takimi zespołami jak Hatebreed, Walls Of Jerycho, Madball czy Negative Approach. Obecnie szykują się do wydania nowego, trzeciego już EP.

From Today (thrash/hardcore) 

Zespół ponownie zagości na FSF! Wraz z obietnicą nowego i nie granego materiału i ekscytujących featuringów.

Pandrador (death metal) 

W swojej muzyce, z każdym albumem, zespół zdecydował się prezentować odmienne stylistyki, które spajane są przez wspólny rdzeń ekstremalnego metalu. Image grupy nawiązuje do znanych z nordyckich sag i mitologii - Einheriarów. Zespół ma na swoim koncie demo „Śmierć Baldura” z 2017, a w 2020 wydał swój debiutancki album, „Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny”. Dużymi krokami przygotowuje się także do premiery jego następcy – „Seiðr”.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też