Ostróda Reggae Festival 2022
Ostróda Reggae Festival 2022

Ostróda Reggae Festival 2022

Ostróda Reggae Festival powraca! Kolejna edycja największego festiwalu reggae w Polsce odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. 3 maja. Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in.: Jamaram meets Jahcoustix (Niemcy),  Wicked Dub Division (IT), ShashamaneJohny Rockers, Julian Marley & The Uprising (Jamajka), Pidżama PornoDamian SyjonfamGutek, MAX ROMEO & Xana Romeo (Jamajka), TABUVito Bambino, Skankan

Ostróda Reggae Festival bilety już w sprzedaży!

Artyści i wykonawcy » Ostróda Reggae Festival 2022 » Sprawdź kto wystąpi na festiwalu w Ostródzie

  • 7.07 (czwartek) Dzień I

 

 • 8.07 (piątek) Dzień II

 

 • 9.07 (sobota)/ Dzień III

 

 • 10.07 (niedziela) / Dzień IV

Ostróda Reggae Festival bilety i karnety

 • Dzieci do lat 12 - darmowy wstęp pod opieką osoby dorosłej

Zakup karnetu na ORF 2022 zapewnia:

 • Bilet wstępu na koncerty zespołów muzycznych (imprezę masową);
 • Bilet wstępu do innych stref (strefa gastronomiczna, bazar, strefa dziecięca, Uniwersytet Reggae, warsztaty);
 • Kupujący w ramach zakupu Karnetu Golden VIP ma możliwość wstępu do specjalnej strefy przed sceną, co

  pozwoli na bezpośredni kontakt z artystami oraz otrzyma koszulkę festiwalową, identyfikator VIP ze smyczą - do

  odbioru w trakcie ORF 2022 na oficjalnym stoisku festiwalowym

 • Uwaga - wymiana biletu na pole namiotowe na opaskę identyfikacyjną możliwa wyłącznie pod warunkiem posiadania ważnego karnetu lub biletu jednodniowego na Ostróda Reggae Festival 2022.

4-dniowy Karnet Rodzinny

Dostępny wyłącznie w przedsprzedaży - dotyczy modelu rodzic plus 1, 2 lub 3 dzieci w wieku 12-17 lat

Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dokumentów poświadczających tożsamość (dowód osobisty, paszport – rodzice, legitymacja szkolna, paszport – dzieci). Bez w/w dokumentów Karnet Rodzinny nie będzie wymieniony na opaskę identyfikacyjną.

O festiwalu Ostróda Reggae Festival

To już 21 lat najważniejszego święta reggae w Polsce. Ostróda wychowuje całe pokolenia fanów pozytywnych wibracji i dla całego świata spełnia rolę jamajskiej ambasady na Wisłą. 

 

Na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta, „Czerwonych Koszar”. Hasło „Ostróda” stało się w Polsce synonimem słowa reggae i główną marką promocyjną miasta. W roku 2022 festiwal po raz kolejny zmienia miejsce. Nową areną Ostróda Reggae Festival został Kompleks Sportowo – Rekreacyjny (Stadion + Park Collisa) przy ulicy 3-go Maja. A wszystko to dzięki środkom unijnym, jakie Gmina Miejska Ostróda uzyskała z projektu „ORF jako element dzidzictwa kulturowego regionu”. Od kilku lat to stała sprawdzona formuła: 4 dni, główne sceny Amfiteatr, Red Stage, Green Stage, Yellow stage oraz kilka scen dodatkowych. Wydarzenia muzyczne uzupełniają warsztaty, działania z dziećmi, spotkania, projekcje filmów, wystawy i konkursy. Smaku dodają barwne stoiska i uśmiech na twarzach tysięcy uczestników. Festiwal słynie w świecie ze swojej wyjątkowej atmosfery. Tutaj liczy się nie tylko muzyka, bo reggae to więcej niż niż muzyka. Stąd wywozi się pozytywną szkołę życia i inspiracje do działania. Tutaj pulsuje barwna karaibska kultura. Poprzednie lata zapisane zostaną pięknymi koncertami światowych gwiazd muzyki reggae z najwyższej półki: Shaggy, Gentleman, Groudation, Protoje, Big Youth, Stephen Marley, The Congos, Agent Sasco, Queen Ifrica i wielu, wielu innych. Można było zatańczyć przy dźwiękach polskiej czołówki gatunku oraz przyjrzeć się młodym talentom w ramach Czwórka Reggae Contest - konkursu pod patronatem Polskiego Radia Czwórka. W 2014 roku organizatorzy z Positive Music Promotion zostali wyróżnieni odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2018 roku władze miasta Ostróda podpisały pierwszą w historii kraju umowę partnerską ze swoim jamajskim odpowiednikiem Ocho Rios. Ten rok to zaliczenie muzyki reggae do listy światowych dóbr kultury przez UNESCO.

 

Ostróda Reggae Festival jest imprezą o światowej marce, będącą nierozerwalną częścią kalendarza najważniejszych muzycznych imprez każdego lata w Polsce. Obecnie trwają prace nad edycją festiwalu. Na pewno nie zabraknie atrakcji, więc warto zapisać sobie termin 7–10.07.2022.

 

Podczas dotychczasowych 20 edycji Ostróda Reggae Festival na jego scenach miało miejsce wiele historycznych wydarzeń, reaktywacji kultowych zespołów, narodzin gwiazd czy występów najbardziej kluczowych artystów gatunku na świecie. M.in. dzięki 6-letniej współpracy z TVP2, ORF stał się najbardziej rozpoznawalną marką reggae w Polsce i zaistniał w świadomości szerszej niż tylko środowisko fanów jamajskiej muzyki. Festiwal współpracuje promocyjnie z największymi portalami jak Onet.pl czy Polskim Radiem. Ostróda była miejscem oficjalnych polskich obchodów 50-lecia niepodległości Jamajki, a swoją obecnością niejednokrotnie zaszczycał go jamajski korpus dyplomatyczny. Festiwal regularnie wspiera jamajska rządowa agencja turystyki – Jamaican Tourist Board.

 

Dzięki zwycięstwu w ostródzkim konkursie World Reggae Contest, dwa zespoły nagrały płyty na Jamajce. Jedna z nich wydana została przez należącą do rodziny Marley wytwórnię Tuff Gong. Zaufanie publiczności znajduje odzwierciedlenie w zaszczytnym tytule „muzyczne wydarzenie roku”, corocznie przyznawanym festiwalowi przez rzeszę czytelników magazynu reggae „Free Colours” oraz słuchaczy wiodącej audycji „Strefa Dread” w Polskim Radio Czwórka. W serwisie Miasto Muzyki RMF Ostróda Reggae Festival wygrał głosowanie na wydarzenie roku 2009 w kategorii reggae. W portalu Diplo.com ORF 2015 ujęty został w czołówce 13 najlepszych imprez reggae na świecie. Dużym powodzeniem cieszyły się relacje festiwalowe i transmisje video w największym światowym portalu związany z jamajską muzyką, Reggaeville.com. W ostatnich kilku latach w trakcie festiwalu nie doszło do ani jednego przypadku złamania prawa, co jest ewenementem zważywszy liczbę jego uczestników. Miasto Ostróda (znane jako „Perła Mazur”) ze swoją atrakcyjną lokalizacją wśród jezior mazurskich jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania sportów wodnych oraz turystyki śródlądowej. Dzięki temu infrastruktura hotelowo-turystyczna jest tu wyjątkowo rozwinięta. Ostróda Reggae Festival ze swoim relaksacyjnym charakterem i międzynarodową rozpoznawalnością jest jedną z najważniejszych stałych atrakcji sezonu turystycznego na Mazurach.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ostróda Reggae Festival 2022
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/