Festiwal ORGANy PLUS+ 2022

Festiwal ORGANy PLUS+ 2022

SPRAWDŹ BILETY

Sześć premierowych koncertów w gwiazdorskiej obsadzie na festiwalu ORGANy PLUS+® 2022: JESIEŃ. Po sukcesie wiosennej edycji festiwalu ORGANy PLUS+® 2022, poświęconej wyłącznie dziełom sakralnym Stanisława Moniuszki w 150. rocznicę śmierci polskiego kompozytora, wracamy do "tradycyjnego” repertuaru festiwalowego czyli...nieznanej lub mało znanej twórczości organowej z różnych regionów Europy w gwiazdorskim wykonaniu na instrumentach, których walory brzmieniowe nie raz już nas zaskoczyły i oczarowały. Przed nami dużo premier i debiutów w trakcie sześciu tematycznych koncertów jesiennej edycji festiwalu w dniach 7–16 października 2022. Festiwal ORGANy PLUS+ 2022® bilety już w sprzedaży.

O festiwalu ORGANy PLUS+® 2022: JESIEŃ

Jesienny festiwal zainaugurujemy koncertem organisty Pietera Dirksena, holenderskiego wirtuoza siedemnastowiecznej muzyki klawiszowej, najwybitniejszego obecnie znawcy muzyki Dietricha Buxtehudego. W trakcie koncertu zatytułowanego + Buxtehude, który odbędzie się tradycyjnie we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w piątek 7 października o godz. 19.15, oprócz dzieł organowych tego duńskiego kompozytora w mistrzowskim wykonaniu posłuchamy również dzieł kameralnych z kręgu tego kompozytora, do wykonania których artysta zaprosił wybitną holenderską skrzypaczkę Quirine van Hoek. Artyści wystąpią razem w Polsce po raz pierwszy – to nie lada gratka dla wszystkich miłośników monumentalnej północno-europejskiej kultury organowej i mistrzowskiej gry holenderskiego wirtuoza.


W sobotę 8 października o godz. 19.15 ponownie we franciszkańskim kościele Św. Trójcy z luterańskiej północy przeniesiemy się do arcykatolickiego cesarstwa Habsburgów, z siedemnastego do osiemnastego stulecia, z potężnych brzmień stilus fantasticus i delikatnych kameralnych koronek muzycznych w stile concertato do błyszczących brzmień zespołu trębaczy i smyczków mających uświetnić uroczystości cesarskie. W premierowym programie pod nazwą + Tubicinatores et Arcus czyli Trębacze i Smyczkowcy, gdański zespół Pawła Hulisza Tubicinatores Gedanenses oraz zaproszeni goście zaprezentują uroczystą muzykę dworu wiedeńskiego. Zapowiada się królewska, ba... cesarska uczta muzyczna.


Pozostając w kręgu muzyki niemieckojęzycznej pierwszy festiwalowy weekend zamkniemy w niedzielę 9 października o godz. 15.30 również w kościele Św. Trójcy autorskim recitalem jednego z najwybitniejszych europejskich śpiewaków zajmujących się muzyką dawną – Georga Poplutza. Wielokrotnie nagradzany najważniejszymi europejskimi nagrodami muzycznymi tenor powraca na nasz festiwal w autorskim programie o tematyce biblijnej pt. + Z Babilonu do Jerozolimy, w którym przedstawi muzycznie drogę Narodu Wybranego, czyli przejście z krainy potępionych do Ziemi Obiecanej. W tej muzycznej podróży obejmującej aż trzy stulecia muzyki towarzyszyć mu będzie niemiecki wirtuoz organów – Jürgen Banholzer.

 

Georg Muffat (1653–1704) był w swoim czasie uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków europejskich. Podróżując po całej Europie poznał dogłębnie panujące wtedy style, które w niezwykły sposób przekształcał w swoich kompozycjach tworząc unikalny konglomerat paneuropejskiej muzyki drugiej połowy siedemnastego stulecia. Sięgając do tego skarbca natrafimy na wszystko to, co najlepsze i najbardziej charakterystyczne w ówczesnym świecie muzycznym. W sobotę 15 października we franciszkańskim kościele św. Trójcy o godz. 19.15 w trakcie monograficznego koncertu pt. + Muffat przedstawimy Państwu dwa oblicza tego kompozytora – twórczość organową zaprezentuje amerykański organista, profesor University of Notre Dame – Olukola Owalabi, natomiast kompozycje instrumentalne zagra dla Państwa znany gdański zespół Goldberg Baroque Ensemble.

 

Wielki finał będzie w tym roku miał bardzo egzotyczną oprawę. W niedzielę 16 października o godz. 15.30 we franciszkańskim kościele św. Trójcy po raz pierwszy w Polsce wystąpią hiszpańscy artyści – grający na organach Andrés Cea Galán oraz cynkista Manuel Pascual. Iberyjska muzyka barokowa jest bardzo specyficzna, wymaga dość specyficznego instrumentarium. Przekonamy się, czy wielkie organy Mertena Friese z dziewięcioma głosami językowymi sprostają zadaniu przeniesienia nas na drugi koniec Europy i pozwolą poczuć żar i emocje południowej Europy, podczas gdy na zewnątrz jesienna szaruga.

 

Światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy oraz neogotyckiego kościoła Św. Jana Bosko, wreszcie muzyka nie słyszana nigdzie indziej w Polsce sprawią, że wejdziemy w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych sprzed wieków. Pozwólmy sobie na krótką podróż w czasie! 

 

Zapraszamy do Gdańska! Zapraszam do kościoła Świętej Trójcy oraz św. Jana Bosko!

 

Festiwal ORGANy PLUS+ jest członkiem European Festival Associacion EFFE.

 

Współorganizatorzy: Klasztor Franciszkanów w Gdańsku, Parafia św. Jana Bosko na Oruni, Trinitas Artis, AMRS Production

 

Partnerzy: Akademia Muzyczna w Gdańsku, Drukomania.pl, Ruch Muzyczny.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Festiwal ORGANy PLUS+ 2022
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Festiwal ORGANy PLUS+ 2022 BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Gdańsk
07.10
piątek, 19:15
Kościół Św. Trójcy w Gdańsku
Festiwal ORGANy PLUS+ 2022 + Buxtehude
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
08.10
sobota, 19:15
Kościół Św. Trójcy w Gdańsku
Festiwal ORGANy PLUS+ 2022 + Tubicinatores et Arcus
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
09.10
niedziela, 15:30
Kościół Św. Trójcy w Gdańsku
Festiwal ORGANy PLUS+ 2022 + Z Babilonu do Jerozolimy
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
15.10
sobota, 19:15
Kościół Św. Trójcy w Gdańsku
Festiwal ORGANy PLUS+ 2022 + Muffat
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
16.10
niedziela, 15:30
Kościół Św. Trójcy w Gdańsku
Festiwal ORGANy PLUS+ 2022 + Iberia
sprawdzanie dostępności
od 20 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu

Nie przegap

Obiekty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/