Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

I Monster

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

I MonsterO wydarzeniu

O wydarzeniu

I Monster wystąpią 13 kwietnia 2024 r. w warszawskiej Hydrozagadce. Eksperymentowanie, odkrywanie i dobra zabawa w studiu - takie motto przyświeca elektronicznemu duetowi I Monster. Z okazji 20-lecia ich przełomowego albumu “Neveroddoreven” wyruszają oni w pierwszą od 18 lat trasę po Europie, a jednym z jej przystanków będzie Warszawa. Koncert odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku w klubie Hydrozagadka. Jako support wystąpi koko die.

 

Czasówka:

19:00 - wejście

19:30 - koko die

20:15 - I Monster

I Monster

Jarrod Gosling i Dean Horner pochodzą z bardzo muzykalnego brytyjskiego Sheffield. Wszystko zaczęło się od wydanej w 2001 roku piosenki “Daydream in Blue” samplującej “Daydream” The Wallace Collection w wykonaniu The Gunter Kallmann Choir. Utwór okazał się przebojem, który pobrzmiewał później w licznych filmach, serialach i reklamach. Od samplingu zresztą zaczęli budować swój indywidualny muzyczny styl, szczególnie opierając się na nagraniach z lat 60., easy listeningu, a także jazzie i brassie. Ponieważ nie zawsze stać ich było na prawa do wykorzystania danego sampla, to do tej pory ich proces twórczy często wygląda tak, że sampel jest tylko punktem wyjścia, który po skomponowaniu melodii wokalu zostaje usunięty na rzecz oryginalnej muzyki. Kolejna wydana przez nich piosenka “Who Is She?” zyskała ostatnimi czasy drugie życie, stając się światową sensacją na TikToku, osiągając setki milionów odtworzeń, trafiła też do takich seriali jak “Mr Robot” czy “Severance”.

 

Do tej pory I Monster wydali 6 albumów i współpracowali z licznymi artystami, m.in. HK119, Kevin Pearce czy The Human League. Dzięki dotarciu do nowego pokolenia fanów i nagłemu wzrostowi popularności, panowie postanowili wyruszyć w pierwszą od niemal dwóch dekad trasę koncertową. Przygotowali też reedycję na 20-lecie swojej najbardziej kultowej płyty “Neveroddoreven” zawierającą duży zestaw odświeżonych i nieopublikowanych wcześniej nagrań z tamtego okresu. Udowadniają tym samym, że potrafią tworzyć jednocześnie coś świeżego i ponadczasowego, a także eksperymentalnego i przebojowego. Zdecydowanie nie patrzą jednak wyłącznie wstecz, gdyż pracują już nad 30-40 nowymi piosenkami.

 

>>English version below<<

Zobacz więcej

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też