Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Elektro i Techno Carbon Based Lifeforms

Carbon Based Lifeforms

30.11.2024 Warszawa

Organizator: Progresja

Carbon Based LifeformsBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Carbon Based Lifeforms
sobota
30.11.2024
20:00

Carbon Based Lifeforms

Warszawa, Progresja

O wydarzeniu

Progresja zaprasza na koncert szwedzkiej legendy chillout/downtempo Carbon Based Lifeforms! Bilety na koncert Carbon Based Lifeforms już w sprzedaży.

Carbon Based Lifeforms informacje

Carbon Based Lifeforms to duet tworzony przez Johannesa Hedberga i Daniela Segerstada. Obydwaj urodzili się w 1976 roku w Goteborgu, w południowo zachodniej Szwecji. Spotkali się po raz pierwszy, kiedy obydwaj mieli po 15 lat i wówczas rozpoczęli współpracę, która trwa już ponad 25 lat. CBL został powołany do życia w 1996 roku, jako odgałęzienie innych projektów, lecz szybko stało się to ich wiodącą działalnością. W 1996 roku wydane zostało demo „The Path”, które już wtedy słuchaczom pozwoliło poznać unikalne dźwięki ich muzyki.

Duet podpisał w 2002 roku kontrakt ze słynną francuską wytwórnią Ultimate Records i od tego czasu wydali pięć oficjalnych albumów: „Hydroponic Garden” (2003 rok), „World of Sleepers” (2006 rok); „Interloper” (2009 rok); „Twentythree” (2012 rok) oraz „Derelicts” (2018 rok). Album Derelicts zdołał osiągnąć dwunaste miejsce w rankingach muzycznych Billboardu w ramach gatunku Dance/ Electronic. Muzyka Carbon Based Lifeforms została nadzwyczaj dobrze przyjęta przez koneserów sceny ambient, dlatego też w 2012 roku duet został zaproszony do stworzenia soundtracku do niezależnej produkcji „The Mansion”. Dodatkowo na całokształt ich twórczości składają się liczne kolaboracje, chociażby z Magnusem Birgerssonem z Solar Fields.

Johannes i Daniel inspirują się mieszanką motywów związanych z naturą i kosmosem. Lubią prezentować pozytywne i negatywne aspekty, jakie niesie za sobą technologia oraz jej wpływ na środowisko naturalne. Johannes zazwyczaj kreuje ściany dźwięku i harmonie, podczas gdy Daniel rozwija rytmy i rzeźbi ideę w poszczególnych utworach.

Carbon Based Lifeforms bardzo często występują jako headlinerzy na największych festiwalach psytrance’owych w Europie oraz zagrali wiele koncertów w USA czy Australii. W 2009 roku zagrali głośny koncert w „Cosmonovie” planetarium działającym przy Muzeum Historii Naturalnej w Sztokholmie.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też