Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy

Bydgoszcz, Focha 5
Opera Nova w BydgoszczyOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Opera Nova to jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Polsce – została wybudowana pod koniec lat 60. w Bydgoszczy, tuż nad brzegiem rzeki Brda. Powstanie bydgoskiej Opery wiąże się z długoletnią tradycją teatralno-muzyczną miasta zapoczątkowaną już na początku XVII w. przez wychowanków Kolegium Jezuickiego. Pierwsze polskie opery zaprezentowano dopiero w 1919 roku, a w 1921 roku wystawiono Halkę, słynne dzieło Stanisława Moniuszki. W dwudziestoleciu międzywojennym działalność operetkową kontynuowała Pomorska Opera Zjednoczonych Teatrów Toruń-Bydgoszcz-Grudziądz, a w latach kolejnych – Teatr Miejski. Znana współcześnie Opera Nova w Bydgoszczy powstała z powojennego Teatru Muzycznego Opery i Operetki.  Charakterystyczny, złożony z trzech kręgów budynek opery położony jest malowniczo nad brzegiem rzeki Brda. Został oddany do użytku w 2006 roku. 

Opera Nova repertuar i bilety

Opera Nova Bydgoszcz prezentuje bogatą ofertę repertuarową: operetki i musicale, dzieła operowe i baletowe, a także koncerty i widowiska muzyczne. W repertuarze opery w Bydgoszczy znajdziemy takie klasyki jak Carmen, Cyrulik Sewilski czy Halka, operetki, np. Baron Cygański, Hrabina Marica oraz musicale, np. My Fair Lady. Jednym z większych osiągnięć tej instytucji jest organizowany nieprzerwanie od 1994 roku Bydgoski Festiwal Operowy. Na deskach Opery występowała już m.in. Ukraińska Opera Narodowa z Kijowa, Łotewska Opera Narodowa, Litewski Teatr Narodowy Opery i Baletu oraz wiele rodzimych teatrów z całej Polski. Nie zabrakło także przedstawicieli wspaniałego świata baletu: The Shanghai Ballet, Królewski Balet Flandryjski, francuski Ballet du Capitole z Tuluzy, Polski Balet Narodowy.

Aktualny repertuar w Opera Nova dostępny online w naszym serwisie - bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera i nie przegap żadnego wydarzenia.

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Berek, czyli upiór w moherze

Berek, czyli upiór w moherze

25.03-27.11.2023

Bydgoszcz, Gdynia, Lublin i inne

Kabaret Moralnego Niepokoju - Nowy program: za długo Panowie byli grzeczni

Kabaret Moralnego Niepokoju - Nowy program: za długo Panowie byli grzeczni

02.04-22.05.2023

Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kraków i inne

Wieczorek pożegnalny

Wieczorek pożegnalny

17.04-28.06.2023

Bydgoszcz, Częstochowa, Kraków i inne

Nerwica Natręctw

Nerwica Natręctw

27.04-14.10.2023

Bydgoszcz, Jasionka, Kielce i inne

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn