Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Targi | Wystawy Wystawy Pierwszy w Polsce pokaz prac Banksy'ego!

Pierwszy w Polsce pokaz prac Banksy'ego!

Organizator: Events.ru

OpisArtyści

Opis

NOWE TERMINY Wystawa przedłużona do 19 września! Nowe terminy już w sprzedaży.

 

ZMIANA TERMINÓW 15 marca - 2 maja 2021 Klienci, którzy zakupili bilety na te terminy, otrzymają indywidualną informację na temat możliwości wymiany biletów na inną datę.

 

Zapraszamy na wyjątkową wystawę The Art of Banksy. Without Limits, którą będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. The Art of Banksy. Without Limits - bilety już dostępne. 

 

Banksy bilety i cennik

  • Bilety typu Student/senior ważne wyłącznie z legitymacją studencką/legitymacją emeryta i rencisty
  • Bilety dla dzieci w wieku 6-18 lat ważne wyłącznie z legitymacją szkolną
  • Wstęp wolny dla dzieci poniżej 6 roku życia

Bilety FLEX przedsprzedaż - SOLD OUT

 

W sprzedaży również bilety kolekcjonerskie:

 

 

Banksy w Polsce

Kiedy tematem staje się sztuka uliczna, nie sposób o nim nie wspomnieć. Banksy, prawdopodobnie najsłynniejszy i zarazem najbardziej tajemniczy artysta graffiti na świecie. Około 40-letni Brytyjczyk z powodzeniem utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także domy aukcyjne na całym świecie.

 

Banksy jest uważany za jednego z najcenniejszych współczesnych artystów. Wystawa „The Art of Banksy” prezentuje ponad 100 prac artysty - naniesionych na różnego rodzaju materiałach, w formie zdjęć, rzeźb i wielu innych. Ponadto niektóre jego prace są tworzone z wykorzystaniem jego własnej techniki – szablonów stworzonych specjalnie z myślą o tej wystawie. Film dokumentalny daje wgląd w jego życie i pracę, a wszystko to w wyjątkowej scenografii. Wystawa zapewnia naprawdę imponujące doświadczenie i jest obowiązkowym punktem programu, dla każdego kogo porusza lub zaciekawia sztuka Artysty.

 

Wystawa opuściła w 2016 roku Instabuł i od tego czasu gościła w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie, Wiedniu, a teraz przyjeżdża do Warszawy. Wystawa zawiera najpopularniejsze graffiti takie jak "Girl with Balloon", "Bomb Hugger", "Police Kids", "Pulp Fiction" czy "Flower Thrower".

Banksy: spektakularne projekty

Swoimi krytycznymi, często politycznymi działaniami Banksy napisał nieco inną historię sztuki. Niepokojące tematy są malowane na ścianach poetycko i humorystycznie. Samoniszczący się obraz jednego z jego najbardziej znanych dzieł „Girl and Balloon” był spektakularny i wzbudził duże zainteresowanie na całym świecie.

 

Po aukcji obraz uległ zniszczeniu na miejscu, dolną część przeciągnięto przez niszczarkę i pocięto na paski. Niedługo wcześniej został zlicytowany za ponad milion euro. Na spektakularnej aukcji w Sotheby’s w 2019 roku cena obrazu Banksy'ego „Developed Parliament” osiągnęła rekordową sumę 11 milionów euro.

Banksy - geniusz artystyczny?

Każdy wie kim jest Banksy, ale nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Jest absolutnie pewne, że jest najsłynniejszym na świecie artystą graffiti, niekwestionowanym królem sztuki ulicznej. Jego prace znajdują się w przestrzeni publicznej od Bristolu po Barcelonę, od Sydney po San Francisco i cieszą się ogromną popularnością. Kiedy w Bristolu odbyło się referendum w sprawie usunięcia dzieł Banksy'ego, 97% osób zagłosowało przeciw i było jednoznacznie wyrażoną opinią na temat jego sztuki i jej obecności w przestrzeni miejskiej.

 

Jego prace podróżują po całym świecie, zarówno online, poprzez miliony udostępnień na platformach społecznościowych, jak i życiu realnym, w formie wystaw, w większości nieautoryzowanych przez brytyjskiego artystę ze względu na jego anonimowy status. Jednak niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i w każdym miejscu są uznawane za sukces. Jedną z nich jest wystawa „The Art of Banksy. Without limits”.

The Art of Banksy. Without Limits w Centrum Praskim Koneser kiedy można zobaczyć?

Wystawę będzie można obejrzeć w terminie od 12 lutego 2021 r. do 19 września 2021 r. „The Art of Banksy. Without Limits” Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera, Warszawa.

 

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt. 12-20

Sob. + Nd. 10-20

 

Aby umożliwić zachowanie wystarczającej odległości i zapewnić odwiedzającym jak najlepsze wrażenia z wystawy, na wystawę jest wpuszczanych maksymalnie 56 osób na godzinę. 

 

Wystawa The Art of Banksy. Without Limits czynna jest od 12.02 do 19.09

 

Regulamin wydarzenia dostępny TUTAJ

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn