Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Teatr Tragedia | Dramat Dzwonię do moich braci

Dzwonię do moich braci

Organizator: Teatr WARSawy

Dzwonię do moich braciO wydarzeniu

O wydarzeniu

INFORMACJA Spektakle do 29 listopada włącznie zostały odwołane.

 

Zapraszamy na spektakl Dzwonię do moich braci, który odbędzie się w Teatrze WARSawy. Dzwonię do moich braci bilety już dostępne.

Fabuła spektaklu Dzwonię do moich braci

Grudzień 2010 roku. W Sztokholmie miał miejsce akt terroru i dla Amora oraz innych Szwedów o arabskim wyglądzie nic nie będzie już takie jak przedtem. Terrorysty jeszcze nie ujęto, może też zginął przy wybuchu bomby, ale mógł mieć pomocników i oni mogą skrywać się wszędzie. Gdzie więc ich szukać jeśli nie wśród ludzi o podobnym wyglądzie. Jak muszą czuć się młodzi Szwedzi o arabskim wyglądzie, którzy widzą lęk i nieufność w spojrzeniach mijanych przechodniów? Szwecja boryka się z bardzo wzmożoną agresją skierowaną przeciw imigrantom. Jest zazwyczaj Agresja tłumiona, skrywana pod grzecznym uśmiechem, nie wyrażona a jednak bardzo brutalna i raniąca.

 

I co ten tekst napisany przez Szweda o tunezyjskim pochodzeniu może znaczyć dla nas dzisiaj, dla Polaków w 2019 roku?  Spektakl w lekki i często dowcipny sposób próbuje znaleźć odpowiedź i spotkać nas twarzą w twarz z naszym wewnętrznym lękiem przed obcym.

Dzwonię do moich braci twórcy i obsada

Jonas Hassen Khemiri „Dzwonię do moich braci”  

 

  • Przekład: Halina Thylwe
  • Reżyseria: Marta Malinowska
  • Muzyka: Dominika Jarosz , Mateusz Trembaczowski
  • Scenografia: Iga Koclęga

Obsada: Paulina Fonferek, Katarzyna  Kucharska, Jakub Kordas, Mateusz Trembaczowski

 

 

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też