Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Sport Sporty walki SEVEN STARS PARABOXING NIGHT Międzynarodowa Gala Paraboksu

SEVEN STARS PARABOXING NIGHT Międzynarodowa Gala Paraboksu

29.06.2024 Białystok

Organizator: 7STARS PROMOTION HUBERT KOZUB

SEVEN STARS PARABOXING NIGHT Międzynarodowa Gala ParaboksuBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

SEVEN STARS PARABOXING NIGHT Międzynarodowa Gala Paraboksu
sobota
29.06.2024
18:00

SEVEN STARS PARABOXING NIGHT Międzynarodowa Gala Paraboksu

Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska

O wydarzeniu

W dniu 29 czerwca 2024 roku 7Stars Promotion wraz ze Stowarzyszeniem Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych organizują w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Międzynarodową Galę Paraboksu - bilety już w sprzedaży.

Międzynarodowa Gala Paraboksu Białystok 2024

To niezwykłe wydarzenie będzie prawdziwym przełomem w świecie sportu. Zawodnicy z niepełnosprawnościami stoczą pasjonujące pojedynki bokserskie na wózkach inwalidzkich. Będzie to wyraz ogromnego poświęcenia i niezłomnej determinacji tych wyjątkowych sportowców, którzy udowadniają, że przeciwności nie są w stanie ich zatrzymać.

Podczas gali zaprezentuje się 16 parabokserów, w tym z Kenii, Francji oraz oczywiście Polski. Walka wieczoru odbędzie się o Międzynarodowy Tytuł Mistrza Polski. Imprezę poprowadzi Albert Sosnowski, były Mistrz Świata organizacji WBF, Mistrz Europy EBU, pretendent do tytułu Mistrza Świata organizacji WBC. Walki sędziowane będą przez sędziów Polskiego Związku Kickboxingu PZKB i Polskiego Związku Paraboksu, będących partnerami sportowymi wydarzenia.

Galę w transmisji live stream komentować będzie Janusz Pindera niekwestionowany autorytet w dziedzinie boksu, polski dziennikarz sportowy współpracujący z TVP, Polsatem i Eurosportem. Swoją obecność zapowiedzieli utytułowani sportowcy, jak Kamil Szeremeta, Robert Krasoń, Mirosław Nowosada, Paweł Głażewski…i to jeszcze nie koniec. Gościem honorowym gali będzie Marek Piotrowski znany z ringowego przydomku jako PUNISHER, legenda kick-boxingu. W swoim zawodowym życiu jako kickbokser stoczył 44 walki, z czego zwyciężył w 42!

Marek Piotrowski to wielokrotny zawodowy mistrz świata, najbardziej utytułowany polski kickbokser w historii, który dziś sam jest osobą z niepełnosprawnością. W przerwach pomiędzy walkami będziemy mieli okazję posłuchać występów muzycznych na żywo. Pokazy reżyserować będzie Krzysztof Kiziewicz – tegoroczny laureat nagrody Fryderyków, filmowiec, breakdancowiec [WHSB], członek kadry artterepeutycznej Monar Babigoszcz, współtwórca spektakli teatralnych, twórca wielu filmów, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM, założyciel niezależnej grupy filmowej Alco.Dudes, 32ch, członek grupy teatralnej nieczynnego Teatru Kolegtyw.

Sportowcy będą wychodzili do ringu w towarzystwie hostess, przy akompaniamencie wybranej przez siebie muzyki. Całość okraszona zostanie piękną grą świateł, a wszystko to na scenie wyjątkowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Miejsce pokazów wybrane zostało nie przypadkowo ponieważ Opera jednoznacznie kojarzy się ze sztuką, a (para)boks to królowa sztuk walki.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też