MB Boxing Night XII: czas na Wielkopolską Awanturę!

MB Boxing Night XII: czas na Wielkopolską Awanturę!

W piątek 20 maja w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się gala MB Boxing Night 12: Wielkopolska Awantura. Walką wieczoru będzie pojedynek Damiana Wrzesińskiego (24-2-2, 7 KO) z niewygodnym Ismailem Galiatano (10-3-3, 2 KO), który w marcu rzucił na deski Kamila Łaszczyka. Poważne sprawdziany czekają także Tomasza Nowickiego (10-0, 2 KO) i Sebastiana Ślusarczyka (9-1, 6 KO). Transmisja gali w TVP Sport. Bilety wciąż w sprzedaży!

MB Boxing Night XII zawodnicy

Ostatnie tygodnie przyniosły u "Wrzosa" małą rewolucję. Do występu przygotowywał się w Wielkiej Brytanii, trenując w Southampton pod okiem trenera Wayne'a Battena. Polak mógł liczyć między innymi na sparingi z niepokonanymi brytyjskimi prospektami. Zdecydował się także na zmianę kategorii wagowej - zamiast lekkiej (61,2 kg) sprawdzi się w wadze superpiórkowej (59 kg), w której ostatnio występował... 9 lat wcześniej.

 

Idealnym wprowadzeniem do nowego środowiska powinien być twardy Galiatano. Pochodzący z Tanzanii 32-letni mańkut w marcu dał twardą walkę Kamilowi Łaszczykowi. Faworyzowany Polak musiał podnieść się z desek, ale zdołał wyszarpać nieznaczną wygraną na punkty w oczach sędziów. Jak poradzi sobie "Wrzos"? Tym razem do pojedynku wyprowadzi go przy swoim utworze Peja - legenda polskiego rapu i również kibic Lecha Poznań.

 

Przed walką wieczoru będzie okazja sprawdzić formę Tomasza Nowickiego (10-0, 2 KO). Na rewanż z niepokonanym zawodnikiem kategorii junior średniej nie zdecydował się Juan Ruiz (27-6). Wynik marcowego starcia obu pięściarzy ostatecznie został unieważniony przez Polską Unię Boksu (PUB) po nieprzepisowym ciosie Nowickiego.. Zamiast Wenezuelczyka wyzwanie podjął dobrze znany polskim kibicom Louis Greene (13-3, 7 KO), który w 2019 roku zabrał "zero" w rekordzie Łukaszowi Wierzbickiemu (21-1, 7 KO).

 

Trudny test czeka także Sebastiana Ślusarczyka (9-1, 6 KO). W marcu 24-letni prospekt kategorii półciężkiej wrócił na ring po ponad roku przerwy spowodowanej problemami zdrowotnymi i zdemolował Milana Kratochvilę. Tym razem poprzeczka pójdzie w górę - nowy podopieczny Mariusza Koperskiego zmierzy się z dużo większym Michalem Plesnikiem (9-5, 7 KO), który potrafił przeboksował pełen dystans z Chrisem Billamem-Smithem - aktualnym mistrzem Europy kategorii cruiser.

 

Podczas "Wielkopolskiej Awantury" powrót na polski ring zaliczy Łukasz Maciec (27-4-1, 5 KO), który w lutym sprawdził się w Anglii na pełnym dystansie z Anthonym Fowlerem (16-2, 12 KO). Tym razem rywalem Polaka będzie doświadczony Joel Julio (39-11, 33 KO), który w ostatnich miesiącach potrafił urwać rundy Kamilowi Gardzielikowi i Tomaszowi Nowickiemu. Kolejny występ przed polską publicznością zaliczy także Karol Welter (10-1, 3 KO). Starcie z Emmanuelem Feuzeu (10-11-2, 4 KO) ma być dla pogromcy Patryka Szymańskiego (21-5, 11 KO) ostatnim przystankiem przed poważniejszymi wyzwaniami, które czekają już latem. 

 

Kartę gali MB Boxing Night 12 uzupełnią dwie walki debiutantów. Na samym początku Gabriel Blezień sprawdzi się na tle doświadczonego w K-1 Pawła Barana. Potem Arkadiusz Zakharyan - złoty medalista ostatnich mistrzostw Polski w boksie olimpijskim i najnowszy nabytek grupy Mateusz Borka - zmierzy się z 18-letnim Bukhutim Tatishvilim (3-0, 1 KO). Transmisja gali w piątek 20 maja od 19:55 w TVP Sport oraz on-line w aplikacji TVP Stream. 

MB Boxing Night 12 - pełna karta gali:

  • Damian Wrzesiński (24-2-2, 7 KO) - Ismail Galiatano (10-3-3, 2 KO)
  • Tomasz Nowicki (10-0, 2 KO) - Loius Greene (13-3, 7 KO)
  • Sebastian Ślusarczyk (9-1, 6 KO) - Michal Plesnik (9-5, 7 KO)
  • Łukasz Maciec (27-4-1, 5 KO) - Joel Julio (39-11, 33 KO)
  • Karol Welter (10-1, 3 KO) - Emmanuel Feuzeu (10-11-2, 4 KO)
  • Arkadiusz Zakharyan (debiut) - Bukhuti Tatishivili (3-0, 1 KO)
  • Gabriel Blezień (debiut) - Paweł Baran (debiut)
pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

MB Boxing Night XII: czas na Wielkopolską Awanturę!
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/