Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Piąte Urodziny Ogórka

Organizator: WPT 1313 Rafał Pawełek

Piąte Urodziny OgórkaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Czas pędzi, jak szalony! W tym roku mija 5 lat od kiedy nasz pierwszy Ogórek wyjechał z furkotem na ulice Warszawy, z misją jaką jest pokazywanie stolicy z zupełnie innej – alternatywnej strony. Większość z Was już poznała nasze flagowe wycieczki takie, jak „Mroczna strona miasta”, „Ogórkiem po Pradze” czy „Legendarne knajpy PRL-u”. Tym razem w ramach tej szczególnej okazji, jaką są urodziny projektu, zaplanowaliśmy dla Was coś specjalnego. Zapnijcie pasy, bo plan tej wyprawy jest naprawdę ekscytujący. Urodziny Ogórkiem po Warszawie bilety już w sprzedaży. 

Urodziny Ogórkiem po Warszawie 2021

O godzinie 10:00 i 14:00 zabierzemy Was na wspaniałą wycieczkę prowadzącą stołecznymi „Śladami PRL-u”. Na pokładzie naszych „Ogórków” na chwilę przeniesiemy się do minionej epoki, w której jedzenie wymieniało się na kartki, sklepy świeciły pustymi hakami, a władze robiły wszystko, żeby wykonać kolejny plan i sprawić, by latem nie zabrakło sznurka do snopowiązałek. 

 

Jednak to nie wszystko, bo tym razem nie tylko pojeździmy po mieście, ale wspólnie poznamy zakamarki jednego z najbardziej tajemniczych budynków Warszawy, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzając jego reprezentacyjne wnętrza dowiecie się między innymi: dlaczego na placu Defilad nie stanął pomnik Stalina, kto sprowadził Rolling Stonesów do Warszawy i co się stało z tą ich całą wódką, gdzie sypiał Breżniew, ile kotów mieszka w Pałacu i jak nazywają się pałacowe sokoły. To oczywiście tylko niektóre atrakcje. Nie możemy przecież pominąć obowiązkowego punktu programu i nie wjechać na taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękna panoramę Warszawy. 

 

Nasze urodzinowe spotkanie będzie też doskonałą okazją, żeby zaprezentować Wam kolejne mechaniczne cacko w naszej flocie. Nie chcemy jeszcze zdradzać, co to będzie, ale możemy podpowiedzieć, że jest długie, kapryśne, rymuje się ze słowami „murek”, „kurek”, „sznurek” i „Turek”, a także wywołuje uśmiechy.

 

Po prezentacji tego cuda techniki, pokażemy Wam całą naszą flotę, która codziennie dzielnie przemierza ulice Warszawy. 

I jak co roku nie zabraknie tortu oraz symbolicznej lampki szampana.

 

Przybywajcie tłumnie. Nie wyobrażamy sobie urodzin bez Was. Do zobaczenia.

 Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też