1984 + Bordo

1984 + Bordo

Legenda nowej fali lat 80. zespół 1984 powraca do Warszawy z nową płytą ! Jako support zagra Bordo! Już 18 stycznia 2020 roku w Klubie Remont w Warszawie. Zespół 1984 bilety już dostępne.

O zespole 1984

Rzeszowskie Zagłębie Rockowe było jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk na polskiej scenie rockowej lat 80., a grupa 1984 była jej najważniejszym przedstawicielem. Zimnofalowe, odhumanizowane brzmienie muzyki i poetyckie teksty Mizernego stały się wizytówkami tego niezwykłego zespołu.

 

Grupa narodziła się w roku 1984. Już rok później była ona jedną z sensacji festiwalu w Jarocinie i wystąpiła w koncercie finałowym. Właśnie wtedy w składzie zespołu znajdowali się Mizerny, Pancerny i Borys. Oni też nagrali brali udział w pierwszych nagraniach 1984 zarejestrowanych w Rzeszowie, a także w studiu Programu III Polskiego Radia.

Jako support zagra zespół Bordo

Kilka słów o Bordo czyli manifest.

Nie jesteśmy muzykami. Gramy na instrumentach, ponieważ nie potrafimy na nich grać. Nie chcemy być wielkimi herosami scen, nie chcemy z nikim konkurować. Chcemy być twórcami we własnej, niższej sferze, pragniemy dla siebie twórczości, pragniemy rozkoszy twórczej.

 

W naszej muzyce najbardziej cenimy zgrzyt, pokraczność, przestrzeń, kreowanie nowych brzmień, powolność i ociężałość, nie gardzimy również piękną melodią. Muzyka nasza może być słodka jak czekolada lub kwaśna jak cytryna.

 

Artyści dnia siódmego - myślę, że takie określenie pasuje do nas najbardziej. Po tygodniowych zmaganiach z rzeczywistością, siódmego dnia spotykamy się w miejscu gdzie "wyświetlamy własne filmy" przy pomocy dźwięków. Tworzymy muzykę do nieistniejących filmów z nieistniejącymi dialogami. Opowiadamy o tym co w nas, co widzieliśmy, czego się boimy, kogo kochamy, czego nienawidzimy. Historie, które opowiadamy są często bardzo zawikłane, trudne do zrozumienia a także trudne do opowiedzenia przy pomocy kilku dźwięków i kilku słów. Należy przyznać, że nie należymy do osób bardzo "rozmownych", aczkolwiek upartych, pomimo różnych przeciwności nadal "mówimy".

Jesteśmy trochę pokraczni, czasem poważni lub też może śmiertelnie niepoważni. Pokazujemy swoje piękne różowe ciało naprzeciw ślicznie opalonej skóry młodej kobiety.

 

Rzeczywistość jest nieciekawa. Czasem jednak wchodzimy w ten piękny świat, przybierając cudze gesty, pozy, miny. Dopiero podczas snu, czy też na granicy rzeczywistości i snu, wszystko staje się możliwe. Na pograniczu dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe. Dawkując sobie rzeczywistość staramy się zachować równowagę. Słuchając i podglądając z przymrużonymi lub szeroko otwartymi oczyma, malujemy muzyką obraz, czerpiąc z niego to, co jest dla nas ważne.

 

My w mieście i miasto w nas ze wszystkimi konsekwencjami. Z jednej strony fascynuje nas bogactwem wydarzeń, z drugiej zaś przeraża faktem determinacji życia człowieka. To właśnie miasto wywarło na nas ogromny wpływ i przyczyniło się do tego, że muzyka stała się naszym środkiem i celem. Wielcy artyści małych scen.

 

Otwarcie bram: 19:00

Bordo: 20:00

1984: 21:00

 

Po koncercie afterparty w klimacie 1984/ New Wave / DM / Kraftwerk

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

1984 + Bordo
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/