Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Jazz i Blues Tymon Tymański YassTet

Tymon Tymański YassTet

Organizator: Fundacja Nowa Muzyka Katowice

Tymon Tymański YassTetO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Tymon Tymański i YassTet w Katowicach - bilety już dostępne!

YassTet informacje

YassTet został zawiązany przez Tymona Tymańskiego w listopadzie 2022 podczas przygotowań do specjalnego i jednorazowego koncertu zespołu "Miłość”, w oryginalnym składzie: Tymański – bass, Trzaska - sax alt, Sikała – sax tenor, Możdżer - piano, a także z udziałem zaproszonych gości, m.in. młodej sceny yassowej Trójmiasta: Burnos - piano, Prościński - perkusja, Ciesielski- sax tenor, Lipka – trąbka.

Koncert pt.: "Z miłości do Karoliny" miał charytatywny charakter i odbył się 18 grudnia 2022 w gdyńskim klubie "Ucho". Wydarzenie to było promowane na ogólnopolskim forum i zostało wyprzedane do ostatniej cegiełki. Koncertowi towarzyszyła promocja wydawnictwa płytowego - LP: "Miłość & Lester Bowie - Live in Gdynia"(AC Records), które miało swoją premierę 28.10.2022.

Nowy zespół Tymona Tymańskiego nawiązuje do twórczości kwintetu „Miłość”, który blisko 30 lat temu w znaczący sposób przyczynił się do poszerzenia repertuaru i brzmienia nowoczesnego jazzu w Polsce. YassTet wykonuje zarówno klasyczne kompozycje, znane z repertuaru „Miłości” ale też nowe utwory autorstwa Tymona. Muzycy wzbogacają też brzmienie zespołu o współczesne atrybuty: elementy muzyki elektronicznej, nowoczesny aranż, brzmienie i improwizacje.

 

  • Ryszard "Tymon" Tymański – kontrabas, gitara basowa
  • Szymon Burnos - fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Irek Wojtczak - saksofon tenorowy i sopranowy, klarnet basowy
  • Tomasz Ziętek - trąbka, elektronika
  • Jacek Prościński - perkusja

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też