Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Kocert Śląskiej Grupy Bluesowej

Kocert Śląskiej Grupy Bluesowej

Organizator: Restauracje Staropolskie Sp. z o.o.

Opis

Opis

Zapraszamy 16 października do Restauracji Texas Żory  na kolejny koncert jednej z najlepszych w Polsce kapel bluesowych ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA. To od lat czołowi muzycy polskiej sceny bluesowej i rockowej. Koncert Śląskiej Grupy Bluesowej bilety już dostępne.

 

Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Grupa podtrzymuje pamięć o Janku “Kyksie” Skrzeku, śląskim bluesmanie z którym muzycy przez wiele lat współpracowali. Zapraszamy na pełen energii koncert legendarnych muzyków.

 

* Leszek Winder (gitara) Gitarzysta i kompozytor. Jedna z ważniejszych postaci śląskiego środowiska muzycznego. Koncertował i nagrywał z wieloma muzykami i zespołami tworzącymi czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Twórca z olbrzymim dorobkiem. Nagrał kilkadziesiąt płyt w tym wiele autorskich. Jest posiadaczem dwóch złotych płyt i zdobywcą statuetki Fryderyk, prestiżowej nagrody Akademii Fonograficznej SPAV . . . Od lat uznawany za czołowego gitarzystę blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).

 

* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany ze śląskim środowiskiem muzycznym. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......

* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową

 

* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jeden z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.

 

* Michał Kielak (harmonijki) Wirtuoz harmonijki. Muzyk rozchwytywany. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od wielu lat i w 2021 ponownie najlepsza polska harmonijka.

* Max Ziobro -(perkusja) Niezwykle zdolny i mimo młodego wieku doświadczony perkusista. W dorobku posiada współpracę w wieloma uznanymi zespołami i muzykami oraz liczne wydawnictwa płytowe.

Czym szybciej zaopatrzysz się w bilety tym… mniej zapłacisz… Są specjalne promocje. Śledź stronę TEXAS oraz jego media społecznościowe. Warto. Ponadto: wśród wszystkich, którzy nabędą bilety w przedsprzedaży rozlosujemy atrakcyjne nagrody płytowe!! Zapraszamy!!!

 

Organizatorem koncertów jest marka „Restauracje Staropolskie” i Restauracja/Pub „Texas” przy współudziale Agencji Koncertowej DAD PRODUCTION POLSKA Sp. z o.o. Główny Patron Partnerami również są:, NAM! Nasze Miasto, Dziennik Zachodni, eBilet.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn