emptygif
Newsletter

Na czasie

hans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023metro-w-buffo
Home Koncerty Jazz i Blues Dobry Wieczór Jazz: Kamil Piotrowicz Sextet

Dobry Wieczór Jazz: Kamil Piotrowicz Sextet

Organizator: Teatr Muzyczny Roma

Dobry Wieczór Jazz: Kamil Piotrowicz SextetO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert zespołu Kamil Piotrowicz Sextet w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Kamil Piotrowicz Sextet bilety na koncert w Warszawie już w sprzedaży.

Kamil Piotrowicz Sextet Weird Heaven

17 czerwca miała miejsce premiera pierwszego singla będącego zapowiedzią trzeciej płyty sekstetu „Weird Heaven”.

 

Silne melodie z okolic popu, wokalizy przetworzone autotunem, sonorystyczne, kolektywne dźwięki oraz powtarzalne, minimalistyczne motywy kontrastują tu ze sobą, przenosząc słuchacza w przestrzeń nieskończonych możliwości, dziecinnych uczuć, twardej logiki i nierealnych marzeń.

 

„Weird Heaven” to trzeci album zespołu Kamil Piotrowicz Sextet, w którego skład wchodzą: Tomasz Dąbrowski (trąbka), Kuba Więcek (saksofon altowy), Piotr Chęcki (saksofon tenorowy), Andrzej Święs (kontrabas), Krzysztof Szmańda (perkusja, wibrafon) oraz Kamil Piotrowicz (w roli pianisty i kompozytora).

Album zawiera 9 utworów skomponowanych w latach 2019–2021. Ich prawykonanie odbyło się podczas specjalnego koncertu dla Programu 2 Polskiego Radia w Warszawie w kwietniu 2021 roku. 

 

Kamil Piotrowicz Sextet zaprezentował „Weird Heaven” podczas dwóch premierowych koncertów 21 oraz 22 czerwca w Lincoln Center for the Performing Arts, Dizzy's Club, w ramach festiwalu Jazztopad NY.

O zespole Kamil Piotrowicz Sextet

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Zespół nagrał dwa albumy - „Product Placement” (2018) oraz „Popular Music” (2016). Płyty zostały nominowane do nagrody „Fryderyk” Polskiej Akademii Fonograficznej jako najlepsze jazzowe albumy lat 2018 i 2016. Muzyka zespołu jest  oparta na oryginalnych kompozycjach lidera.

 

Zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi czy Komeda Jazz Festiwal w Słupsku

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też