Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Jazz i Blues Jazz Forum Machine | Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Jazz Forum Machine | Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

Jazz Forum Machine | Jazz & More MOXO Warsaw FestivalO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

1 października na rozpoczęcie Jazz & More MOXO Warsaw Festival na scenie MOXO wystąpi JAZZ FORUM MACHINE czyli zespół największych gwiazd nowej generacji polskiego jazzu, który do 2022 roku funkcjonował pod nazwą Jazz Forum Talents. Bilety na koncert Jazz Forum Machine już w sprzedaży.

Jazz Forum Machine informacje

Każdy z muzyków tej nieprzeciętnej konstelacji ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, dziesiątki nagranych i wydanych albumów pod swoimi nazwiskami (m.in. dla legendarnego „Polish Jazz”) oraz w rolach sidemanów, nagrody zdobyte na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, zwycięstwa w dorocznych ankietach krytyków i czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie, z macierzystymi zespołami, w tym najświeższe dla Jazz Forum Machine „Nadzieja Zespół” za 2022 rok.

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych. W swojej historii koncertował w USA, zaprezentował się także na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz Festival in Tel Aviv w Izraelu. W 2022 roku Jazz Forum Machine, jako jedyny zespół z Polski, wystąpiło w Bremie na największych targach jazzowych w Europie Jazzahead! 2022, podczas showcse’u European Jazz Meeting.

„Żeby w pełni zachwycić się tym zespołem, trzeba zobaczyć, doświadczyć go na żywo. (…) To najczystsza prawda mierzona świetnymi koncertami, podczas których indywidualny talent, wyobraźnia, wrażliwość, ciekawość i charakter muzyków splatają się w prawdziwie kolektywną, wspólnotową jazzową przygodę”.

18 lutego 2022 nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się płyta Live z ich autorską muzyką, będąca jednocześnie inauguracją wydawniczego cyklu JAZZ.PL organizowanego przez Program Drugi Polskiego Radia.

Aby okazać solidarność z ukraińskim narodem, zespół wystąpił 3 grudnia 2022 rok we Lwowie w Klubie Dzyga w ramach jedynego jazzowego festiwalu, jaki odbył się w zeszłym roku w Ukrainie „Jazz Bez”.

A podczas jednego z ostatnich i najbardziej szalonych projektów 4 sierpnia porwało kilkunastotysięczną publiczność na festiwalu Pol’and’Rock!

 

JAZZ FORUM MACHINE

Kasia Pietrzko - fortepian

Maciej Kądziela – saksofon altowy

Jakub Mizeracki – gitara

Tomasz Chyła – skrzypce

Kacper Smoliński – harmonijka

Roman Chraniuk – gitara basowa, kontrabas

Adam Zagórski – perkusja

 

„Młode wilki polskiego jazzu”

Leszek Możdżer

 

„Drżyj Wierchuszko polskiego jazzu, idzie nowe”

Andrzej Zieliński, PR Drugi Polskiego Radia

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też