emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Jazz i Blues Tribute to Allman Brothers Band

Tribute to Allman Brothers Band

Organizator: Blues Club

Tribute to Allman Brothers BandO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na koncert grupy Jan Gałach & Friends w hołdzie dla Allman Brothers Band, który odbędzie się 6 października Blues Club w Gdyni! Tribute to Allman Brothers Band bilety już w sprzedaży!

Allman Brothers Band to amerykański zespół rockowy założony w 1969 roku na Florydzie przez braci Duane i Gregga Allmanów, a także Dickey'a Bettsa, Berry'ego Oakley'a, Butcha Trucksa i Jai Johansona. Od połowy lat 70. byli jedną z najbardziej popularnych grup rockowych w Stanach Zjednoczonych. Ich styl muzyczny łączył południowy rock, blues, jazz oraz muzykę country. Do największych przebojów grupy należały: Whipping Post, Midnight Rider, Revieval, Blue Sky, Ramblin’ Man, In Memory of Elizabeth Reed, Les Bres in A Minor i High Falls.

Jan Gałach to młody muzyk, ale na koncie ma już wiele sukcesów oraz występy na polskich i zagranicznych festiwalach, liczne nagrody, płyty, współpracę z rożnymi polskimi artystami i zespołami. Pochodzi z Katowic i tam też ukończył szkołę muzyczną. Gra na skrzypcach, cajonie i gitarze. W 2002 r. rozpoczął współpracę z zespołem „Acoustic Travel” koncertującym na ulicach i klubach w całej Polsce. Współpraca z zespołem zaowocowała nagraniem dwóch studyjnych płyt i trwa do dnia dzisiejszego. Od 2006 roku współpracuje z Martyną Jakubowicz. W 2011 roku powstał zespół „The Jan Gałach Band”, z którym koncertuje w kraju i za granicą. W roku 2013 Gałach wydał swoją pierwszą autorską płytę „Jan Gałach and Friends”, która zebrała niezwykle pozytywne recenzje.

Jan Gałach & Friends koncert bilety już w sprzedaży! Tribute to Allman Brothers Band koncert Gdynia!

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też