emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Jazz i Blues Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival

Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival

Organizator: Rakszawski Sp. z o.o.

Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock FestivalO wydarzeniu

O wydarzeniu

Blues & Rock w Czechowicach-Dziedzicach! Zapraszamy już 9 października do Klubu Muzycznego ChaCharnia. Wystąpią Old Breakout. Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival bilety na koncerty już dostępne. 

Old Breakout 

To reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

 

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: 

"Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa. W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce. W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska".

 

W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

 

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 1988 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album "Numero Uno", tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński. Płyta będzie dostępna dla fanów od połowy września 2022 roku. Dla uczestników festiwalu Stacja Czechowice Dziedzice zespół Old Breakout wirtuozersko wykona największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat '70 i '80. W składzie: Tadeusz Trzciński (Breakout) - harmonijka ustna, Maciej Bogusław Kubicki (Breakout) - gitara basowa, Marcin Kołdra - wokal, gitara, Sławek Burakowski - gitara, Łukasz Biliński - perkusja.

Podobne wydarzenia

Zobacz też