Djedjotronic live

Djedjotronic live

Już 27 października Jazz Club Hipnoza opanują zadziorne dźwięki elektro! Do Katowic przyjedzie jeden z najciekawszych reprezentantów tego gatunku - Djedjotronic. Oprócz gościa z Francji wystąpią także intrygujący polscy artyści: A_GIM, Manoid i Mihau. Zapowiada się pełna wrażeń noc z najświeższymi brzmieniami. Przyjdźcie do Jazz Club Hipnoza na srogie elektro! Djedjotronic live bilety już w sprzedaży.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy mogliśmy odczuć dynamiczny pochód elektro. Mroczne i robotyczne dźwięki inspirowane produkcjami Kraftwerk, Cybotron i starym industrialem usłyszeć można było na większości festiwali i w licznych setach didżejskich. Po agresywne, ale wciąż kosmiczne nagrania sięgali nawet tytani ze sceny techno. Elektro ponownie wprowadziło świeży powiew do klubów i otworzyło drogę do nowych doznań. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić jednego z najciekawszych naszym zdaniem producentów elektro do Katowic. W sobotę 27 października w Jazz Club Hipnoza usłyszymy liveact francuskiego producenta Djedjotronic.

 

To jedna z gwiazd dobrze znanej wytwórni Boysnoize, nakładem której ukazał się właśnie jego debiutancki album „R.U.R.”. Od momentu debiutu w 2007 roku Djedjotronic eksplorował mocne i mroczne elektro, sięgając po inspiracje z Detroit techno, elektroniki spod znaku Warp, industrialu i EBM. Producent z Bordeaux współpracował m.in. z Miss Kittin, przyjaźni się z The Hackerem, a remiksował Depeche Mode i Tigę. Jak sam pisze o swojej twórczości: „jest dumnie niekonwencjonalna, bez gładkich krawędzi, bez wypolerowanej okleiny, po prostu dystopijny dramat z namacalną fizycznie estetyką”. 27 października usłyszymy jego liveact promujący debiutancki album.

 

Oprócz zagranicznego gościa usłyszymy także liveact projektu A_GIM. Tajemniczy pseudonim ukrywa jednego z weteranów polskiej sceny alternatywnej, współtwórcę takich grup jak Őszibarack i Nervy. Solowo melancholijne, elektroniczne nagrania utrzymane w stylistyce niemieckiej wytwórni Kompakt. Bogate elektroniczne show zapewni również Manoid. Znany z angażujących występów na żywo, grał m.in. na festiwalach w Holandii, Islandii, Korei Południowej, na Litwie i Słowacji. Poza elektroniką sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz klasyczny śpiew, wplatając w techniczny rytm melodyjne, pełne emocji motywy. Mihau to doświadczony didżej z Berlina o polskich korzeniach. Jego zaskakujące sety usłyszeć mogliśmy m.in. w kultowym Berghain.

 

ARTYŚCI:

DJEDJOTRONIC FR

Gwiazda wytwórni Boysnoize. Pochodzący z Bordeaux, a rezydujący obecnie w Berlinie producent eksploruje przede wszystkim mocne i mroczne elektro, inspirując się także dźwiękami Detroit techno, elektroniką spod znaku Warp Records, industrialem i EBM. Jak sam pisze o swojej twórczości: „jest dumnie niekonwencjonalna, bez gładkich krawędzi, bez wypolerowanej okleiny, po prostu dystopijny dramat z namacalną fizycznie estetyką”. Współpracował z Miss Kittin, remiksował takich artystów, jak Depeche Mode, Chilly Gonzales i Tiga. We wrześniu 2018 Djedjotronic opublikował pierwszy autorski album „R.U.R”. Na płycie udziela się m.in. Douglas Mc Carthy z legendarnego industrialowego zespołu Nitzer Ebb.

 

A_GIM PL

Weteran polskiej sceny alternatywnej. Współtwórca grup Őszibarack i Nervy, solowo realizuje melancholijne, elektroniczne nagrania utrzymane w stylistyce niemieckiej wytwórni Kompakt. Na stałe rezyduje we Wrocławiu. Wraz z sekcją dętą występował m.in. w berlińskim Berghain. Remiksował i produkował nagrania Noviki, Hey, Baascha oraz grupy Husky, współtworzył także skład orkiestry Męskiego Grania. Na początku kwietnia 2017 roku ukazała się debiutancka EP projektu A_GIM zatytułowana „Votulia”.

 

Manoid PL

Dorastał w małej wsi otoczonej lasem na wschodnich krańcach Polski. Dzięki lekcjom gry na pianinie zafascynował się technikami kreacji dźwięku, które później penetrował przy użyciu cyfrowych technologii. Jego kariera przyspieszyła po przeprowadzce do stolicy. Znany 
z angażujących występów na żywo, grał m.in. na festiwalach w Holandii, Islandii, Korei Południowej, na Litwie i Słowacji. Poza elektroniką sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz klasyczny śpiew. Manoid igra ze słuchaczami, wplatając w techniczny rytm melodyjne, pełne emocji motywy.

 

Mihau PL

Urodził się na Mazurach, ale dorastał w Niemczech, gdzie na początku lat 90. zakochał się w muzyce elektronicznej. Zakup gramofonów i płyt był naturalnym następstwem rozbudzonej fascynacji. Późniejsza przeprowadzka do Berlina zaowocowała licznymi występami w klubach i przyjaźnią z Oliverem Koletzkim. Mihau grywał m.in. w berlińskich Berghain, Kantine, Studio 54. Jego sety to mieszanka dubowego deep house, Chicago house, acid house i tech house. Djedjotronic koncert Katowice - 27.10, Jazz Club Hipnoza

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Djedjotronic live
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/