Symfonie Mozarta i Haydna

Symfonie Mozarta i Haydna

Symfonie klasyków wiedeńskich na Zamku Królewskim! 13 lutego zapraszamy na wyjątkowy koncert Orkiestry Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Michała Maciaszczyka na którym zabrzmią Symfonię nr 41,, Jowiszowa’’ Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Symfonia nr 83 Josepha Haydna. Symfonie Mozarta i Haydna bilety na koncert już w sprzedaży. 

O koncercie Symfonie Mozarta i Haydna w Warszawie

Symfonia „Jowiszowa” została okrzyknięta Mozartowskim arcydziełem. Jego ostatnia i najdoskonalsza „Jowiszowa’’, bo monumentalna, budująca respekt, czyniąca nas lepszymi i szlachetniejszymi. Po prostu – boska. To między innymi ona sprawiła, że muzykolog, Albert Einstein powiedział: frazy które znamy jako dzieła Maestro Amadeusza, to muzyka prosto od Boga, istniejąca od tysiącleci w kosmosie, ale to właśnie Mozart zawarł ją w nutach.

 

Z innej muzycznej galaktyki pochodzi 83 symfonia Haydna. Słodka, urocza, dowcipna i niedługa. Zdecydowanie bardziej przyziemna niż „Jowiszowa”. Nadano jej jakże prozaiczny, ale i intrygujący tytuł – „Kura”. A to dzięki motywowi z pierwszej części, który przywodzi na myśl gdakanie tego gospodarczego ptaka (a i początek drugiej może się kojarzyć z nieco ospałym nielotem). tył. A jednak nie jest to utwór prosty do wykonania – Haydn stawia w niej muzykom wymagania, oddaje tutaj hołd, którym nasza Orkiestra pod dyrekcją Michała Maciaszczyka będzie pragnęła sprostać.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Symfonie Mozarta i Haydna
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/