Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny PODAJ SERCE - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka"

PODAJ SERCE - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka"

Organizator: Universitatis Varsoviensis

PODAJ SERCE - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka"O wydarzeniu

O wydarzeniu

Już 20 czerwca tancerze wraz z kadrą artystyczną Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” zapraszają na wyjątkowy koncert, zwieńczający akcję charytatywną „Podaj Serce” na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane. Prezentacje sceniczne z przygotowanego na tę okazję repertuaru „Warszawianki” wypełnione będą licznymi loteriami i licytacjami z udziałem publiczności. Dochód w całości przeznaczony zostanie na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka"

Udział w koncercie to wspaniała okazja do obejrzenia niezapomnianego widowiska taneczno-muzycznego oraz otworzenia serca na drugiego człowieka, bo „dobro wraca”.

Akcja organizowana przez ZPiT UW „Warszawianka” swój początek miała już w 1999 r. Przez lata akcję wspierały takie osobistości jak m.in.: Anna Dymna, Katarzyna Grochola, Agnieszka Holland, Irena Santor, Anna Seniuk, Justyna Steczkowska, Agustin Egurrola, Piotr Galiński, Wojciech Kilar, Michał Lorenc, Leszek Możdżer, Stanisław Soyka czy Grzegorz Turnau.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” to ceniony zespół artystyczny, który od lat przyczynia się do promocji kultury polskiej zarówno w kraju, jak i za granicą. Tworzą go utalentowani młodzi ludzie – grupy dziecięce, młodzieżowa i studencka, z wykwalifikowaną i cenioną kadrą artystyczną. Repertuar „Warszawianki” obejmuje m.in. różnorodne pieśni, tańce i widowiska, prezentując bogactwo tradycji z różnych regionów Polski. Zespół w zeszłym roku obchodził swój jubileusz 50-lecia istnienia.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też