Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Folkowe Wariacje

Organizator: Universitatis Varsoviensis

Folkowe WariacjeO wydarzeniu

O wydarzeniu

„Folkowe Wariacje” to niezwykły koncert grup dziecięcych i grupy młodzieżowej Teatru Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” podsumowujący pracę młodych tancerzy  i kadry. BIlety na widowisko Folkowe Wariacje już dostępne.

Folkowe Wariacje informacje

Młodzi wykonawcy zaprezentują folklor z różnych regionów Polski oraz obrazki sceniczne w ciekawych choreografiach i niebanalnych aranżacjach muzycznych na najwyższym poziomie artystycznym. Ten niezapomniany wieczór upłynie w atmosferze dziecięcej radości i niezwykłości, która zawsze towarzyszy występom „Warszawianki”.

Grupy dziecięce zasilają szeregi Zespołu od 2001 roku, praca z najmłodszymi zaowocowała inicjatywą utworzenia w 2008 grupy młodzieżowej oraz młodszej grupy muzycznej. Od czasu istnienia obu grup powstało wiele kompozycji tanecznych wzbogacających repertuar Zespołu, ukazujących młodego ducha „Warszawianki”, dziecięcą radość i zabawę.

Dzieci i młodzież reprezentowały Zespół i Polskę na Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych m.in. na Tajwanie, Chorwacji, na Cyprze, we Francji, Portugalii, na Azorach, w Macedonii w Tajlandii, na Kostaryce i w Maroko.

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też