Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Ballet Opera Of Kiev Śpiąca Królewna

Ballet Opera Of Kiev Śpiąca Królewna

Organizator: Filip Premium

Ballet Opera Of Kiev Śpiąca KrólewnaO wydarzeniu

O wydarzeniu

UWAGA Spektakle zaplanowane na 24.11 (Warszawa), 25.11 (Olsztyn) i 28.11 (Łódź),  zostały odwołane! 

 

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na spektakl baletowy pod tytułem Śpiąca Królewna, który w magiczny sposób łączy pokolenia, scala więzi rodzinne i przenosi nas w najlepszy świat, świat baśni. Śpiąca Królewna bilety na spektakl już dostępne.

Śpiąca Królewna spektakl

Kto z nas nie wspomina magicznego świata baśni, których z zapartym tchem słuchaliśmy kiedy rodzice nam je czytali przed snem? Kto z nas nie pamięta stu lat snu pięknej Królewny Aurory, która już w dniu swoich chrzcin została skazana przez złą wróżkę na śmierć od ukłucia igłą gdy osiągnie wiek dorosły? Pamiętamy, że ten zły czar dobra Wróżka Bzu zamieniła na sto lat snu, z którego zbudzi ją pocałunek pięknego księcia. Pomimo wielkiej ostrożności ze strony dworu, niestety zła Wróżka Carabosse podstępem doprowadza do spełnienia swojego zaklęcia, 16 letnia Królewna Aurora wraz z całym dworem zapada w 100-letni sen.

 

Po upływie 100 lat w okolicach zaczarowanego zamku pojawia się Książę Desire, któremu dobra Wróżka Bzu ukazuje postać pięknej Aurory. Zaintrygowany urodą Królewny Książę zaczyna szukać królewny, i przy pomocy Wróżki Bzu niebawem ją odnajduje w zasnutej pajęczynami komnacie. Zauroczony całuje śpiącą dziewczynę, którą ten pocałunek budzi wraz z całym dworem po stu latach snu. Jak to w świecie bajek zwykle bywa zakończenie jest zawsze szczęśliwe, dochodzi do zaślubin Aurory z Księciem Desire, trwa wielka zabawa, wśród gości pojawiają się dobre Wróżki i postaci z innych bajek: Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Błękitny Ptak i wiele, wiele innych. Trwa wspaniała zabawa, młoda para wykonuje przepiękny taniec wyrażający ich wielkie uczucie, na zakończenie balu wszyscy wykonują mazurka, po którym następuje błogosławieństwo udzielone przez Króla i Królową a nad całością czuwa dobra Wróżka Bzu. Jesteśmy przekonani, że nad nami również będzie czuwać dobra Wróżka.

 

Libretto według Charlesa Perraulta

Choreografia według Mariusa Petipa

Muzyka na motywach Piotra Czajkowskiego

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też