Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Targi | Wystawy Wystawy Wystawa "Siudmak Universum"

Wystawa "Siudmak Universum"

Organizator: Spatium Art Sp. z o.o.

Wystawa "Siudmak Universum"O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na wystawę “Siudmak Universum”, którą będzie można oglądać w Muzeum Sztuki Fantastycznej na warszawskiej Pradze (Centrum Praskie Koneser). Siudmak Universum bilety na wystawę już dostępne. 

Godziny otwarcia:

Wystawa otwarta jest codziennie (również w weekendy) w godzinach 11:00-19:00 (ostatnie wejście: 18:00)

Bilety na wystawę "Siudmak Universum"

  • Bilet normalny: 40 PLN
  • Bilet ulgowy: 30 PLN - uczniowie i studenci za okazaniem legitymacji, osoby powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne
  • Dzieci do 6 roku życia: darmowy wstęp

O wystawie Siudmak Universum w Warszawie

Tej jesieni w Warszawie odbędzie się wyjątkowa, retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Siudmaka. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 60 dzieł legendy polskiego malarstwa, w tym najsłynniejsze obrazy, rysunki oraz rzeźby.

 

Wojciech Siudmak jest jednym z niewielu polskich twórców, który zdobył rzeczywistą, międzynarodową sławę. Do grona Jego fanów można zaliczyć wspaniałych twórców kina m.in. Denis Villeneuvea, Federico Felliniego, George Lucasa czy Jean-Jacques Annauda. Surrealistyczne wizje artysty od lat fascynują i wpływają na wyobraźnię milionów fanów fantastyki na całym świecie.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej wyjątkowej okazji i odbycia podróży po wspaniałym Universum stworzonym przez Wojciecha Siudmaka.

 

Jaka bezgraniczna fantazja i jaka cudowna zdolność realizowania jej. Talent niemalże niewiarygodny, zdolniejszy i bardziej nieskończony niż ten, który tworzy, wyraża i prowadzi nasze najbogatsze marzenia.

Federico Fellini

 

Jego cudowna sztuka rysunku i jego wyczucie światła i cienia, nadają jego wizjom wielką głębię i rozszerzają bogaty wachlarz kolorów i materii. W jego dziełach jest spokojna siła i nieskończona przestrzeń do poznawania i wyobrażania.

George Lucas

 

Nikomu nie udało się jeszcze uchylić drzwi do przyszłości, ale Wojtek Siudmak już tam sięga swym wzrokiem obserwując, z zaciekawieniem boskie istoty żyjące w świecie, w którym ani czas, ani przestrzeń nie spełniają już podstawowych praw. Ten wielki artysta towarzyszy mi od chwili, gdy spojrzał na mnie niebieskimi oczyma jego człowiek pustyni. Od tamtego czasu trwam zawieszony w równowadze między dwoma światami – naszym i rzeczywistością Wojtka Siudmaka.

Denis Villeneuve

 

Od lat podróżuję po świecie jego sztuki. Dzięki niemu, wraz z nim marzę o obrazach ze świata poza horyzontem. Hiperrealistyczny, przekraczający rzeczywistość, intymny z nieskończonością, SIUDMAK spokojnie panuje nad swym niezwykłym szaleństwem. Ma boski dar materializowania swojej wyobraźni. Potrafi nas wciągnąć w swoją niezwykłą podróż.

Jean-Jacques Annaud

 

Organizatorem wystawy “Siudmak Universum” jest Muzeum Sztuki Fantastycznej.

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też