Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Targi | Wystawy Wystawy Wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego

Wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego

Organizator: Warszawskie Towarzystwo Speedwaya

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na wystawę z okazji 100-lecia sportu żużlowego do Galerii Handlowej Focus w Bydgoszczy! Prezentowane na wystawie obiekty pochodzą z kolekcji między innymi Pana Macieja Gralaka, zdjęcia z kolekcji Pana Jarosława Pabijana oraz kolekcji Pana Johna Somerville'a. Bilety na wystawę wystawę 100 lat sportu żużlowego już dostępne.

O wystawie 100-lecie sportu żużlowego

Sport żużlowy jest bardzo popularny w Polsce. To dyscyplina sportu, która rozgrzewa do czerwoności fanów, zasiadających licznie na trybunach stadionów. To własnie w tej chwili, najlepszym żużlowcem świata jest Polak, Bartosz Zmarzlik, który złoty medal wieszał na szyji już trzykrotnie.

Na wystawie poświęconej setnej rocznicy wynalezienia sportu żużlowego, pokazane zostaną historyczne motocykle należące do najlepszych żużlowców w historii. Ponadto odwiedzający będą mieli możliwość zapoznać się z najciekawszymi historiami speedwaya, o których do tej pory mogli nie słyszeć. Specjalne ekspozytory, na których będzie można znaleźć najważniejsze daty w historii speedwaya, ciekawostki, o których do tej pory można było nie słyszeć. Ścianki poświęcone Polonii Bydgoszcz oraz najznamienitszym zawodnikom w historii. 

Żużel, czyli czarny sport, to nie tylko radość i zwycięstwa, to także kontuzje i ciemne strony, ale jednocześnie niezwykle inspirujące i pasjonujące. Wierzymy, że dzięki tej wystawie, odwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy pływali statkami, by dostać się z jednego miejsca na drugie. Pasjonujące historie, zabytkowe motocykle oraz najnowoczesniejsze technologie, pozwalające poczuć żużel z ubiegłego wieku. 

 

Kurator: Robert Noga

Autorzy ekspozycji: Krzysztof Dziamski, Henryk Grzonka, Wojciech Jankowski, Tomasz Lorek, Robert Noga, Jarosław Pabijan, John Somerville, Radosław Zieliński

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn