Biała bluzka - Och Teatr

Biała bluzka - Och Teatr

SPRAWDŹ BILETY

Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczny który odbędzie się w Krakowie 8 października 2022 roku. Bilety na spektakl z udziałem Krystyny Jandy już dostępne.

Krystyna Janda – monodram

To opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się „kultowy”, był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni.

 

Dziś powrót do tamtej opowieści oznacza przedstawienie datowane znów w tamtych czasach. Ale bohaterka – dziś dojrzała kobieta po przejściach – i interpretuje, i myśli odmiennie. To samo, ale w innym zabarwieniu, inaczej akcentując problemy. Spektakl opowiada także nowym pokoleniom, w sposób specyficzny dla Osieckiej, klimat i koloryt czasu minionego. Emocje opowiadane są także przy pomocy dziesięciu najważniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej.

 

Spektakl muzyczny ilustrowany materiałami filmowymi.

Współproducent – gdański festiwal SOLIDARITY OF ARTS.

Premiera – 4 czerwca 2010 r.

 

W roli Elżbiety – Krystyna Janda

 

Adaptacja i reżyseria – Magda Umer

Opracowanie i kierownictwo muzyczne – Janusz Bogacki

Producent wykonawczy – Alicja Przerazińska

 

Zespół w składzie:

Janusz Bogacki – fortepian

Tomasz Bogacki – gitara

Alicja Przerazińska– kontrabas

Bogdan Kulik – perkusja

Patryk Dobosz – perkusja

 

Światło – Piotr Pawlik

Koncepcja scenograficzna – Magda Umer

Realizacja scenografii – Małgorzata Domańska

Montaż materiałów filmowych – Zofia Halwic

Realizacja dźwięku – Mirosław Bestecki

Realizacja światła – Paweł Szymczyk

Realizacja wideo – Piotr Buźniak

 

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Biała bluzka - Och Teatr
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Biała bluzka - Och Teatr BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/