Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasarzeszowskie-juwenalia
Home Teatr Inne GALLERY OF MODERN heART - spektakl online

GALLERY OF MODERN heART - spektakl online

Organizator: Teatr PAPAHEMA

GALLERY OF MODERN heART - spektakl onlineO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na prawdziwą teatralną ucztę on-line! Spektakl inspirowany malarstwem i street art'em - gospodarzami wieczoru będą Mona Lisa, Banksy, Sylvia von Harden i Stańczyk. GALLERY OF MODERN heART bilety na spektakl online Teatru Papahema już w sprzedaży. 

GALLERY OF MODERN heART dostęp do spektaklu

Spektakl będzie dostępny online w terminie od 16 kwietnia (od godziny 19:00) aż do 23 kwietnia (do godziny 19:00). By uzyskać dostęp do materiału video, należy użyć kodu znajdującego się na bilecie po prawej stronie - tuż pod kodem kreskowym, wprowadzając go w dedykowane pole zaraz po wybraniu przycisku ZOBACZ SPEKTAKL.

 

Kod aktywny będzie przez 48 godzin od momentu wprowadzenia go w panelu spektaklu.

O spektaklu online GALLERY OF MODERN heART

Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak - coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym. Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki. W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i... Banksy'ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.

GALLERY OF MODERN heART twórcy i obsada

reżyseria | zespół
opieka dramaturgiczna | Elżbieta Chowaniec
ruch sceniczny | Anna Sawicka-Hodun
scenografia | Maks Mac
muzyka | Natasza Topor / Dariusz Chociej
multimedia | Agnieszka Waszczeniuk
lalka | Aleksandra Miska-Iwańczyk
reżyseria światła | Maciej Iwańczyk

obsada
Helena Radzikowska - Mona Lisa
Paulina Moś - Sylvia von Harden
Paweł Rutkowski – Stańczyk
Mateusz Trzmiel – Banksy

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku i Województwa Podlaskiego. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania COVID-19.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też