Duncan  Laurence

Duncan Laurence

Duncan Laurence informacje

Będąc dzieckiem dorastającym w holenderskiej miejscowości Hellevoetsluis (40 049 mieszkańców), Duncan Laurence znalazł ukojenie w uzdrawiającej mocy muzyki.  W zaciszu swojej sypialni chował się przed rówieśnikami, którzy nie wykazywali zrozumienia dla jego zamiłowania do śpiewu, teatru i chęci tworzenia sztuki. Laurence śpiewał i w ten sposób zamieniał najciemniejsze chwile swojego życia w światło, którym mógł obdzielić każdego, kto chciał słuchać. „W swoim pokoju próbowałem stworzyć świat, w którym pisząc piosenki, mógłbym zamieniać błędy w piękne rzeczy” – mówi artysta.

 

Swym debiutanckim albumem Small Town Boy wprawił swoje młodsze „ja” w dumę, pisząc w ten sposób kolejny rozdział w historii, która pomimo bólu, rozpaczy i samotności doprowadziła go do realizacji spójnej wizji pełnej miłości, nadziei i wytrwałości. Autor piosenek i producent maluje filmową atmosferę swojego albumu wieloma elementami – bogatą instrumentacją rocka alternatywnego, delikatnością folku i dynamicznym, chwytliwym kołysaniem współczesnego popu, aby finalnie urzeczywistnić swoją wielką wizję. Przez cały album, jego potężny, ekspresyjny tenor przechodzi od delikatnego szeptu przez trzepoczące falsety aż do pełnej mocy. Jednak skala muzyki nigdy nie przytłacza intymności historii, które opowiada Laurence. Dla przykładu dyskretny Beautiful otwiera Small Town Boy dudnieniem gitary akustycznej bowiem artysta, oddaje hołd bezwarunkowej miłości między sobą a powiernikiem.

 

Jako dziecko Laurence posługiwał się muzyką w ten sam sposób – do wyrażania swoich uczuć na temat swoich związków a znajdujące się na albumie piosenki po mistrzowsku oddają istotę sekretów między przyjaciółmi. To właśnie poczucie zaufania – pewność, że nawet w najgorszych czasach mamy siebie nawzajem – wzmacnia etos Laurence’a, jego silne przekonanie, że nawet w najbardziej burzowe dni można znaleźć promień słońca. „Postrzegam muzykę jako platformę do opowiadania historii, które mogą być nieco smutne, ale zawsze mają w sobie to pełne nadziei zakończenie lub pełen nadziei trzon”. – mówi Duncan. „Myślę, że próba dostrzeżenia pozytywów w czymś negatywnym daje ci pewnego rodzaju siłę przez całe życie”.

 

Jedną z najbardziej przejmujących historii Laurence’a można usłyszeć w Arcade – piosence, którą artysta zwyciężył Konkurs Eurowizji w 2019 roku. Utwór ten stanowi centralny punk albumu. Tam, rytm perkusji i porywające struny, sprawiają, że „chłopiec z małego miasteczka w wielkiej arkadzie” toczy się przez utraconą miłość. Jednak już Sleeping on the Phone przynosi nadzieję na pozytywne zakończenie. To wspólne dzieło Laurence’a, jego narzeczonej i Jordana Garfielda, autora piosenek, którego artysta poznał w Los Angeles, pracując nad debiutanckim albumem. Piosenka łączy w sobie elektroniczne efekty i delikatny fortepian tak, aby przywołać to samo magiczne uczucie, które nowa miłość wyzwala u dwojga ludzi, nawet gdy są rozdzieleni rozległymi połaciami lądu i oceanu.

 

Pejzaże dźwiękowe Small Town Boy przywodzą na myśl tych artystów, których obrał na przewodników, gdy zaczynał poruszać się po tych szczególnym sposobie ekspresji – to oni przynosili ratunek i wybawienie, kiedy najbardziej tego potrzebował. Wpływy Coldplay, U2, Amy Winehouse, Radiohead i Sama Smitha są obecne w Small Town Boy, ale brzmienie Laurence’a jest wyraźnie jego własne, łączy skromne początki z ekspansywnym wpływem tworzenia i nagrywania w światowych mekkach muzycznych: Los Angeles, Londynie i Sztokholmie. Piosenki Laurence’a podróżował po świecie na długo przed wydaniem Small Town Boy. Arcade osiągnęło wynik ponad 250 milionów odtworzeń na całym świecie, a Love Don’t Hate It przekroczyło 25 milionów.

 

Fakt, że „Small Town Boy” jest ukłonem w stronę tego małego dzieciaka, który zdecydował się spojrzeć w jaśniejszą przyszłość może wydawać się osobliwy w świetle rosnącego sukcesu Laurence’a, ale nie chodzi tylko o spojrzenie wstecz. Mówiąc o albumie, holenderski artysta zauważa, że ostatnie doświadczenie izolacji i majestatyczność dzikiej szkockiej przyrody wywarło na niego ogromny wpływ, łącząc go z dzieciństwem często spędzanym na łonie natury i wyczarowując mistyczną stronę w jego twórczości. Chociaż w głębi duszy Laurence kąpie się w jasnych światłach wielkich miast, w sercu, wciąż jest tym chłopcem z marzeniami.pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Duncan Laurence
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/