Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana MIEDZIANKA FEST 2018 – KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI: Mariusz Szczygieł i Res Factum

MIEDZIANKA FEST 2018 – KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI: Mariusz Szczygieł i Res Factum

Organizator: FUNDACJA SZTUK KRYTYCZNYCH

MIEDZIANKA FEST 2018 – KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI: Mariusz Szczygieł i Res Factum O wydarzeniu

O wydarzeniu

MIEDZIANKA FEST 2018 – KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI Mariusz Szczygieł i Res Factum grają „Projekt Prawda: Muzycznie”

Serdecznie zapraszamy na koncert czytany Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum 25 sierpnia do Hali Fabrycznej w Miedziance! MIEDZIANKA FEST 2018 – KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI bilety już w sprzedaży. 

Nie było miasteczka. Ale Miedzianka żyje dzięki reportażowi - nie tylko na kartach książki Filipa Springera. Żyje na tablicach informacyjnych ustawionych przez lokalnych aktywistów; żyje na teatralnych deskach - od 2013 roku Miedziankę wystawia Teatr im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze. Po latach do Miedzianki wróciło browarnictwo, a w ostatni weekend sierpnia do Miedzianki wróci reportaż.

„Projekt: prawda muzycznie” powstał dzięki współpracy trojga muzyków z reporterem. Słowa spotykają się z dźwiękiem kreowanym na żywo. Nie są to jednak teksty piosenek, a miniatury reporterskie Mariusza Szczygła z wybitnej książki „Projekt: prawda”. O cudzym lub własnym życiu, z akompaniamentem muzyki, która miesza gatunki od brzmień czysto elektronicznych poprzez transowe rytmy aż do etnicznych i piosenkowych cytatów.

„Projekt: prawda muzycznie” wykonają: Mariusz Szczygieł – autor i czytający teksty oraz zespół Res Factum w składzie: Nina Nu wokal, cytra – Tadeusz Sudnik elektronikalia - Marcin Krzyżanowski wiolonczela elektryczna.

Miedzianka Fest 2018 bilety już w sprzedaży!

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też