emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Richard Bona

Organizator: LIVE Sp. z o.o.

Richard BonaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

W sprzedaży bilet grupowy (tylko miejsca stojące) cztery bilety w cenie trzech!

Richard Bona powraca do Polski! Najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów zagra 19 maja w Starym Maneżu. Richard Bona bilety na koncert w Gdańsku już dostępne.

Richard Bona informacje

Multiinstrumentalista, wirtuoz jazzu, kompozytor i wokalista - o wszystkich talentach Richarda Bony można opowiadać bez końca. Pochodzący z Kamerunu muzyk pełnymi garściami czerpie z tradycyjnych brzmień; ze względu na swój wyjątkowy głos i gitarowe umiejętności często nazywany jest “afrykańskim Stingiem”. Występował m.in. z Bobby’m McFerrinem, Chaką Khan, Patem Methenym, Joni Mitchell czy Herbie’m Hancockiem.

Richard Bona jest jednym z tych artystów, którego styl nie mieści się w ramach jednego gatunku; eklektyczny, silnie zakorzeniony w afrykańskiej tradycji, a jednocześnie pełen swobody jazzowego świata. Zadebiutował w 1999 roku albumem “Scenes from My Life”, a wytrwała praca nad swoim stylem zaowocowała członkostwem w legendarnej Pat Metheny Group. Mieszkał m.in. w Paryżu, Dusseldorfie i Nowym Jorku, a każde z tych miast miało unikalny wpływ na jego twórczość.

Krytycy doceniają jego charakterystyczny wokal i gitarowe umiejętności, fani zaś - fenomenalne poczucie humoru, sceniczną charyzmę i wspaniały kontakt z publicznością. Na swoim koncie ma 8 znakomitych albumów, koncerty w najróżniejszych częściach globu i współpracę z legendarnymi muzykami. Zjeździł niemal cały świat, prezentując swój wszechstronny talent i brzmienie miłośnikom jazzu. 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też