Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Jazz i Blues Koncert Jacka Dewódzkiego

Koncert Jacka Dewódzkiego

Organizator: Restauracje Staropolskie Sp. z o.o.

Opis

Opis

Zapraszamy na koncert Jacka Dewódzkiego, który odbędzie się 6 listopada w restauracji Texas Żory. Koncert Jacka Dewódzkiego bilety już dostępne.

 

Jacek Dewódzki – muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów Współpracował z zespołami: Gang Olsena, Martryna Jakubowicz`, Siódma Trąba,Wawele, Kaja Karaplios, Brathanki, Yednoo. Od lat 80. współpracuje z zespołem 6 Bdsz Czasza, tworząc jego najlepsze przeboje wyróżniane na licznych festiwalach piosenki wojskowej. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi zespołami, między innymi Dżem w Operze, Pamięci Pawła Bergera, 30 urodziny, Koncert dla Jacka Kaczmarskiego, Kocham piwo zespołu BIG CYC.

 

Dewódzki przez kilka lat był wokalistą grupy DŻEM, współpracował z nią od nagrania albumu Kilka zdartych płyt, do płyty Być albo mieć, która ukazała się w maju 2000 (w sumie 5 albumów). Wydał solowe płyty: Jacek Dewódzki Przyjaciele, Rewolucja, Revolucja II oraz Bida z nędzą. Wystąpił gościnnie na płycie Lidii Jazgar i zespołu Galicja z 2001 roku w piosence  Motyle Na początku 2001 roku DŻEM zrezygnował z dalszej współpracy z Jackiem Dewódzkim, to było 20 stycznia 2001 roku po koncercie w Lublinie (w tamtym roku wystąpił z Dżemem w dwóch koncertach), 15 lutego tego samego roku zastąpił go Maciej Balcar. W 2006 roku, razem z grupą Yednoo wziął udział w nagraniu albumu o tej samej nazwie, na którym wystąpił jako wokalista w utworze „Above life and death together” oraz jego polskojęzycznej wersji „Ponad życiem, ponad śmiercią”.

 

Aktualnie jest liderem krakowskiej formacji Revolucja występuje też w składzie grupy Jacek & Placek. W roku szkolnym 2011/2012 był on nauczycielem przysposobienia obronnego (obecnie edukacja dla bezpieczeństwa) w Zespole Szkół w Niepołomicach im. Jana Pawła II. W 2009 r. na krótko został także wokalistą zespołu Harlem zastępując za mikrofonem Ryszarda Wolbaha. W Harlemie grał też na gitarze akustycznej. Po odejściu z zespołu jego miejsce zajął Jakub Weigel. W 2011 roku wystąpił w krótkometrażowym filmie w reżyserii Wiktora Kilczkowskiego pt. Wataha, w którym gra jedną z głównych ról. Film miał swoją premierę w październiku 2011.  Jacek Dewódzki prowadzi swoją audycję w „RadioWWW” w każdy wtorek od 20:00 pt. Nocne kino z mandoliną.

 

 

 

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn