Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Jazz i Blues Vertigo Blues Night Presents: Carlos Johnson & Hoodoo Band

Vertigo Blues Night Presents: Carlos Johnson & Hoodoo Band

Organizator: Vertigo Jazz Club & Restaurant

Vertigo Blues Night Presents: Carlos Johnson & Hoodoo BandO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Carlos Johnson & Hoodoo Band, który odbędzie się 10 października w Vertigo Jazz Club&Restaurant we Wrocławiu. Carlos Johnson & Hoodoo Band bilety już dostępne.

Carlos Johnson

Urodzony w Chicago uważany jest za jednego z najlepszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze za nim założył swój własny zespół, regularnie grał koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak m.in. Koko Taylor, Otis Rush, Buddy Miles, Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington, Carey Bell. Itd.

Ten leworęczny wirtuoz gitary, odpowiedzialny jest za rozwinięcie jednego z najbardziej oryginalnych stylów gry jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Zamiłowanie do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należą do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki.

 

Artystę dwukrotnie nominowano do Grammy Avards z zespołem Chicago Blues Living Story za najlepszy album bluesowy, oraz do American Blues Avards. Mozna go było także usłyszeć na największych festiwalach na całym świecie, m.in. Montreux Jazz Festival, czy Chicago blues festival.

HooDoo Band

HooDoo Band to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już ich nieformalnym znakiem rozpoznawczym.


Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu Juniora Wellsa – "Hoodooman Blues". Zespół założyli trzej przyjaciele w 2004r.: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasza Nitribitt. Wstąpili na licznych festiwalach w Polsce jak i w Europie, m.in. na: Blues na Świecie, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Suwałki Blues Festival, Bluesonalia, Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal, Jesień z Bluesem oraz na festiwalach w Niemczech, Czechach, Ukrainie i na Litwie.

Zdobyli wiele nagród, byli nominowani do nagrody Fryderyka. Ich debiutancki album zat. „Hoodoo Band” szybko uzyskał status złotej płyty. Ten wyjątkowy skład zaprezentuje eklektyczną mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu, funku oraz rythm’n’bluesa, nie zabraknie też wirtuozeryjnych solówek gitar, fortepianiu, basu harmonijkiczy też perkusji.

 

Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty, starsze utwory Carlosa Johnsona oraz największe okołobluesowe standarty.

Skład zespołu:

Carlos Johnson - vocal / guitar
Tomasz Nitribitt - vocal / harp
Bartek Miarka - guitar
Andrzej Stagraczyński - bass
Piotr Świętoniowski - keys
Bartosz Niebielecki - drums

Uwaga: Lokal jest przeznaczony jedynie dla osób pełnoletnich. Bilet nie jest gwarancją miejsca siedzącego. Prosimy o przybywanie do klubu z odpowiednim wyprzedzeniem. Podczas koncertów prowadzona jest sprzedaż restauracyjna i barowa.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też