Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival

Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival

SPRAWDŹ BILETY

Blues & Rock w Czechowicach-Dziedzicach! Zapraszamy już 2 i 9 października do Klubu Muzycznego ChaCharnia. Wystąpią Tommy Castro and The Painkillers oraz Old Breakout. Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival bilety na koncerty już dostępne. 

Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival 

Po przerwie spowodowanej covidem wraca nasz festiwal. W tym Roku koncerty odbędą się w dwie październikowe niedziele.  

 

  • 02.10.2022 zagra Tommy Castro and The Painkillers świętujący 30 lecie działalności. Przed gwiazdą wieczoru zagrają GIF NOISE, pełen energii zespół z Bielska Białej, mający za sobą wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i przeglądach artystycznych.  
  • 09.10.2022 Old Breakout, legenda polskiej sceny blues rockowej. Przed gwiazdą wieczoru zagra Karol Ochodek Trio, świetnie znany muzyk ze sceny krakowskiej, mieszkaniec Pszczyny. Kilka lat temu otwierał koncert legendy bluesa Ten Years After.

Tommy Castro and The Painkillers 

Tommy Castro to jedna z kluczowych postaci współczesnego gitarowego rhythm and bluesa. Zaczynając od lokalnych scen, osiągnął również sukces na szczeblu ogólnokrajowym i międzynarodowym podczas licznych tras koncertowych. Szczególną popularność przyniosło mu zdobycie Blues Music Award 2008.

 

Wytrwałość Castro — koncert za koncertem, noc za nocą — zjednała mu dozgonnie miłość fanów wszędzie tam, gdzie występuje. Gra ostrego, energetycznego bluesa jak rozpędzony pociąg. Ma uduchowiony głos, ostrą gitarę i jest doskonałym autorem tekstów oraz wokalistą — wspaniała mieszanka, która kołysze duszę i podnosi na duchu. San Francisco Chronicle opisuje muzykę Castro jako "funkowy południowy soul, wielkomiejski blues i klasyczny rock... gitarowe zagrywki, które brzmią jednocześnie znajomo i świeżo", z kolei Blurt dodaje: "Jeśli zamkniesz oczy, będziesz przekonany, że słuchasz Otisa Reddinga śpiewającego w 1967 roku... Wspaniałe". Nowy album Tommy Castro "A Bluesman Came To Town", to projekt skomponowany przez Castro wraz z nagrodzonym Grammy producentem Tomem Hambridge'em. Album opowiada historię młodego człowieka pracującego na rodzinnej farmie, który zostaje zakażony przez bluesowego bakcyla. Opanowuje grę na gitarze i wyrusza w drogę, szukając sławy i fortuny. Każda piosenka to potężny ładunek emocjonalny i takie też są koncerty Tommy Castro i jego Painkillersów. 

Old Breakout 

To reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

 

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: 

"Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa. W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce. W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska".

 

W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

 

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 1988 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album "Numero Uno", tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński. Płyta będzie dostępna dla fanów od połowy września 2022 roku. Dla uczestników festiwalu Stacja Czechowice Dziedzice zespół Old Breakout wirtuozersko wykona największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat '70 i '80. W składzie: Tadeusz Trzciński (Breakout) - harmonijka ustna, Maciej Bogusław Kubicki (Breakout) - gitara basowa, Marcin Kołdra - wokal, gitara, Sławek Burakowski - gitara, Łukasz Biliński - perkusja.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Stacja Czechowice-Dziedzice Blues & Rock Festival BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/