Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaltrl-targi-rzeczy-ladnychjuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Koncerty Muzyka etniczna Moribaya - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST

Moribaya - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne

Moribaya - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FESTO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Moribaya wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu DrumFest. Zapraszamy 19 listopada do opolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej! Bilety już w sprzedaży.

Moribaya - 28. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.

Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo.

Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne utrzymane w tradycyjnym stylu. O charakterystycznym brzmieniu zespołu stanowi oryginalne, tradycyjne instrumentarium takie jak, afrykańskie bębny djembe i dundun, kora - afrykańska harfa, balafony, talking drum i inne, które zespół przywozi z licznych podróży do regionu Afryki Zachodniej.

Zespół w składzie Anika Kamińska, Paul Grocott, Noums Dembele, Margarita Udovichenko, Karol Kot

 

 

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też