Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Curawaka

04.10.2023 BARdzo, bardzo

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy Jakub Malinowski

od 120,00 zł
BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

środa
04.10.2023
20:00

Curawaka

Warszawa, BARdzo, bardzo

O wydarzeniu

Curawaka określa swoje brzmienie jako "Sacred World Music". To pełen szacunku i pasji sposób łączenia nowego ze starożytnym, to połączenie otwartego umysłu i dociekliwego serca z duchowością i rytuałem. Kwintet poprowadzi nas w podróż przez dźwiękowy pejzaż świata przyrody i jego rodzimych, rdzennych kultur, przywołując głębokie wspomnienie czegoś znaczącego i głębokiego, co osadzone jest w większości z nas. Zapraszamy na jedyny, polski koncert Curawaki, który odbędzie się 4 października w klubie BARdzo Bardzo. Bilety już dotępne.

Curawaka - informacje o zespole

Debiutancki album zespołu "Call of the Wild" jest hołdem złożonym dziedzictwu kulturowemu i folklorowi narodów oraz światu przyrody. To także znakomite połączenie muzykalności i duchowości. Curawaka ma na celu łączenie i inspirowanie dzikości ludzkich serc, wzywając ludzkość do przebudzenia i zjednoczenia w obronie tego, co prawdziwe, dobre i święte.

Curawaka spędził lata mieszkając i ucząc się od rdzennych plemion na całym świecie. Wokalistka Anna Bariyani śpiewa w siedmiu językach, w tym Hatcha Kuin, Yawanawa, Sami, hiszpańskim, portugalskim, angielskim i jej języku ojczystym, norweskim. Jej piosenki wychwalają głosy ludzi ze świata natury, ich duchowość i święte praktyki.

Pochodzący z tak odległych miejsc jak Norwegia, Meksyk, Argentyna, Peru, Kolumbia i Brazylia, Curawaka są – podobnie jak ich muzyka – światowi. Pochodzenie geograficzne i muzyczne oraz różnice, rzucają wyzwanie i rozszerzają ich charakterystyczne brzmienie, pozwalając na kontrasty i niuanse. Muzycy Tavo Vasquez, Alberto Arroyo, Cesar Alcedo, Rafael Ayala Silva i Txai Fernando wnoszą groove, żartobliwość i pasję, które towarzyszą ich latynoskim folkowym rytmom i tradycjom, tkając muzyczne tło dla Bariyani, który wokalnie upiększa je czystym, mocnym i świetlistym głosem.

>>English version below<<

Zobacz więcej

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn