Rosalie

Rosalie

Artystka i kompozytorka urodzona w Berlinie w 1993 roku, znana szerszej publiczności pod pseudonimem "Rosalie" tworzy muzykę w nurcie R&B, wykorzystując w swoich utworach również inspiracje z innych gatunków muzycznych, sprawiające, że brzmienia stają się nieoczywiste. Młoda piosenkarka pracuje także jako prezenterka w radiu 357. 

Historia artystki 

Urodzona w Niemczech i wychowana przede wszystkim w Poznaniu artystka od najmłodszych lat uwielbiała muzykę. Do jednej z jej najwcześniejszych inspiracji należy między innymi królowa amerykańskiego R&B - Beyonce, błyszcząca na scenie za sprawą swojego wyjątkowego głosu, a także pomysłowych koncertowych aranżacji. Rosalie gustowała w przebojach lat 80. i 90., doceniając również takie zespoły i wykonawców jak TLC, Tinashe czy Masta Ace.

 

Debiutem Rosalie okazał się singiel "This Thing Called Love" wydany już w 2015 roku, niedługo później redakcja Brand New Anthem okrzyknęła ją jedną z najlepiej rokujących artystek roku 2016 na polskim rynku, efektywnie zwiększając tym samym zainteresowanie publiczności. Pierwsza EP-ka artystki zatytułowana "Enuff" wydana 25 listopada 2016 nakładem wytwórni Independent Digital przyniosła piosenkarce pierwsze sukcesy, ale dopiero debiutancki album studyjny "Flashback", wydany w 2018 za sprawą Alkopoligamia.com ugruntował jej pozycję na rynku muzycznym. Również w tym roku Rosalie, za sprawą świetnie przyjętych singli, została nominowana do nagrody Fryderyka, a w lutym 2018 zdobyła główną nagrodę w plebiscycie Sanki. Stale powiększająca się lista coraz częściej odsłuchiwanych numerów jak "A pamiętasz?" czy "Królowa" oraz liczne występy na muzycznych festiwalach jak np. Open'er Fesitival czy Loftas Fest sprawiły, że słuchacze docenili naturalność i oryginalność brzmień, wywodzących się z popularnego stylu rhythm and blues. Artystkę będzie można zobaczyć podczas Orange Warsaw Festival, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca

 

Warto wspomnieć również o karierze radiowej piosenkarki, która od 2019 roku pojawia się w Czwórce, biorąc udział w audycji "Dziewczyny grają", a od stycznia tego roku prowadzi również własny program muzyczny pt."Soul Rider" na antenie radia 357. 

Styl muzyczny i najnowsze osiągnięcia 

Rosalie sprawnie balansuje na granicy pomiędzy popularnym mainstreamem a undergroundem. Jej fani doceniają przede wszystkim alternatywne brzmienia w wydaniu R&B, wraz z intrygującymi wpływami elektroniku, hip-hopu czy soulu. Utwory, które znalazły się na pierwszej płycie Rosalie "Flashback" były współtworzone przez rozmaitych polskich artystów takich jak Bitamina, 1988 czy Lasy, na krążku pojawiła się również Chloe Martini, polsko-brytyjska wykonawczyni ze sporym dorobkiem muzycznym. Z kolei wydany 20 marca 2020 roku przez Universal Music Polska długogrający album pt. "IDeal” okazał się być kontynuacją obranej już wcześniej ścieżki. Oryginalne połączenie elektryzujących i nieco balladowych kawałków wpisało się w gusta fanów, a takie utwory jak "Nie mów", "Chmury" czy "Chodź, Chodź, Chodź” zyskały setki tysięcy odsłon. Najnowszym osiągnięciem artystki jest również status złotej płyty dla coveru "Kiedy powiem sobie dość" zespołu O.N.A., który wykonała w duecie z Chloe Martini.  

Rosalie - Frequently Asked Question

  • Rosalie to pseudonim artystyczny, pod którym występuje wokalistka Rosalie Hoffman, polska artystka urodzona w Berlinie, a wychowana przede wszystkim w Poznaniu.
  • Rosalie urodziła się w 1993 roku, jednak dokładna data jej przyjścia na świat nigdy nie została podana do wiadomości publicznej.
  • Najnowszy album artystki pt. "IDeal" z 2020 roku łączy w sobie hitowe przeboje takie jak "Chodź, chodź, chodź" wykonany wspólnie z Jan-rapowanie , oraz powolniejsze, balladowe utwory jak choćby "Chmury". Oryginalne i pełne brzmienia, których możemy słuchać w zależności od nastroju, świetnie sprawdzają się zarówno w trakcie spokojnego wieczora, jak i na imprezę.
  • Rosalie można znaleźć między innymi na instagramowym profilu pod nazwą @sheisrosalie. Z kolei jej profil na Tik Toku, o tej samej nazwie, śledzi już kilkadziesiąt tysięcy obserwujących, którzy doceniają pomysłowość i młodzieńczy wdzięk wyjątkowej twórczyni.
  • Na liście współprac młodej artystki warto zaznaczyć takich producentów jak Menta XXL (Rasmentalism) czy kolaborację z Lil Zey, jedną z najbardziej wpływowych artystek sceny tureckiej. Rosalie nie stroni także od współprac z zespołami nurtu elektronicznego takimi jak "Catz n’Dogz" czy projekt "Albo Inaczej".
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Rosalie
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Past events

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/