Bilety na teatr tańca
Teatr tańca

Bilety na teatr tańca

Teatr tańca (z niemieckiego Tanztheater) to gatunek sceniczny, łączący sztukę teatralną i taniec współczesny. Wykształcił się w latach 70 w Niemczech Zachodnich z niemieckiego ekspresjonizmu międzywojennego (Ausdruckstanz) i amerykańskiego tańca modern i post modern. Znaczący wpływ na rozwój gatunku miała Pina Bausch - niemiecka tancerka i choreografka. Sam taniec współczesny również ma swoje korzenie w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Uważa się, iż pojawił się jako forma sprzeciwu wobec klasycznych form takich jak balet. Pionierki gatunku - Maud Allan i Loie Fuller odrzuciły ograniczone ruchy przypisane baletowi i przestały nosić gorsety i baletki.

W Polsce gatunkiem tym zajmuje się między innymi Polski Teatr Tańca, znajdujący się w Poznaniu. Wystawia on wiele ciekawych i różnorodnych spektakli. W stolicy działa Warszawski Teatr Tańca, założony w 2008 roku. Jeśli interesuje Ciebie ta forma spektaklu, sprawdź czy w naszej ofercie dostępne są bilety na teatr tańca. Spektakle teatru tańca cechuje ogromna różnorodność, interdyscyplinarność i ekspresja, która ma na celu wywołanie u widza emocji oraz refleksji nad danym tematem. Tematyka spektakli może dotyczyć absolutnie wszystkiego – od historii, poprzez społeczeństwo, sztukę, kulturę, sensualność, aż po politykę czy religię.

pokaż więcej... zwiń
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/