Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Żaby

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

ŻabyO wydarzeniu

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spektakl Żaby do Teatrgalerii STUDIO w Warszawie. Żaby bilety na spektakl już w sprzedaży!

Zasady bezpieczeństwa

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego w Teatrze Studio - dostępne TUTAJ

 

Oświadczenie o stanie zdrowia - każdy widz musi je wypełnić i okazać razem z biletem przy wejściu na spektakl

O spektaklu Żaby

Autorski spektakl Michała Borczucha, oparty na przepisanych przez Tomasza Śpiewaka komediach greckich Arystofanesa (Żaby, Chmury) oraz inspirowany żywotem filozofów starożytnych. Próba spojrzenia na nasze korzenie, na dziedzictwo greckie. Dwie kluczowe dla twórców idee to piękno i dobro rozumiane jako jedno słowo Kalokagathia. Słowo wyrażające koncepcję kompletnej osobowości człowieka, który rodzi się nieprzystosowany do życia i który, aby rozwinąć w nim to, co najbardziej ludzkie, musi się nauczyć życia. Może osiągnąć to na drodze wychowania.

 

Druga idea to relacja dorosłego mężczyzny i chłopca, mistrza i ucznia, jeden z fundamentów kultury greckiej, podstawa systemu edukacyjnego i część inicjacji w dorosłość i życie społeczne.

 

Przefiltrowany przez współczesną wrażliwość (klasyczne teksty zderzone z doświadczeniami własnymi aktorów i materiałami dokumentalnego researchu) obraz cywilizacji, która dała początek współczesnej demokracji i umowom społecznym.

Obsada spektaklu Żaby Teatr Studio

Dominika Biernat, Monika Obara, Marcin Pempuś, Halina Rasiakówna, Andrzej Szeremeta, Robert Wasiewicz, Ewelina Żak​, Krzysztof Zarzecki, Jan Dravnel, Monika Niemczyk, Jan Sobolewski

Twórcy spektaklu Żaby Teatr Studio

  • Reżyseria: Michał Borczuch
  • Tekst i Dramaturgia: Tomasz Śpiewak
  • Muzyka: Bartosz Dziadosz
  • Scenografia i Kostiumy: Dorota Nawrot
  • Reżyseria Światła: Jacqueline Sobiczewski
  • Choreografia: Paweł Sakowicz

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też