Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Sport Sporty walki Dzierżoniów Boxing Night

Dzierżoniów Boxing Night

Organizator: Tymex Grabowski Mariusz

Dzierżoniów Boxing NightO wydarzeniu

O wydarzeniu

Mocne otwarcie sezonu w Dzierżoniowie! Pięściarze Tymex Boxing Promotion tradycyjnie rozpoczną sezon w Dzierżoniowie. 15 marca w Dzierżoniowie Robert Parzęczewski zaboksuje w walce wieczoru, a pojedynki rankingowe stoczą m.in. Kamil Kuździeń, Eugeniusz Makarczuk, Aleksander Jasiewicz i Igor Pryga. Transmisja gali w TVP Sport. Dzierżoniów Boxing Night bilety już dostępne.

Dzierżoniów Boxing Night zawodnicy

- Tradycji stało się zadość i wspólnie z MB Promotion i Quensberry Polska organizujemy pierwszą w tym roku galę „Dzierżoniów Boxing Night”. To ma być mocne otwarcie sezonu, tym bardziej, że już 6 dni wcześniej przed życiową szansą stanie Michał Leśniak – mówi Mariusz Konieczyński, prezes bokserskiej grupy Tymex. 9 marca (sobota) we francuskim Caen 32-letni Michał Leśniak (18-2-1, 5KO) będzie rywalizować o pas EBU kategorii półśredniej z broniącym tytułu miejscowym zawodnikiem, 30-letnim Jordym Weissem (31-0-1, 3 KO). - Będzie nam bardzo miło powitać po zwycięskiej walce o Mistrzostwo Europy wałbrzyszanina Michała Leśniaka, na co dzień związanego z Dolnym Śląskiem, w swoim regionie na gali w Dzierżoniowie. Jego wygrana byłaby dużą dawką motywacji i mobilizacji dla innych pięściarzy Tymex Boxing Promotion. – powiedział Mariusz Konieczyński.

- Przed rokiem, w Main Event, Robert Parzęczewski pokonał przed czasem Nuhu Lawala. To był jego powrót na dzierżoniowski ring po 5-letniej przerwie. W marcu 2018 roku w hali tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji efektownie, bo już w pierwszej rundzie, wygrał z Andrzejem Sołdrą, zdobywając pas Mistrza Polski wagi półciężkiej. – przypomniał prezes Mariusz Konieczyński. W 2023 roku częstochowianin Robert Parzęczewski odniósł 2 zwycięstwa. Ze względów zdrowotnych nie mógł zaboksować na gali w Pionkach koło Radomia. Po przerwie kibice znów zobaczą w akcji podopiecznego trenera Grzegorza Krawczyka. - Wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki Roberta w Dzierżoniowie kończyły się jego wygranymi przez TKO. Czy podtrzyma świetną passą? Na wygraną w dobrym stylu czekają jego fani. Zapraszamy kibiców do hali OSiR i telewidzów do TVP Sport – dodał Mariusz Konieczyński. Ciekawie zapowiadają się walki z udziałem m.in. Kamila „Kundzi” Kuździenia pochodzącego z Białorusi, a mającego polskie korzenie Eugeniusza Makarczuka. W tamtym roku pokonał dwóch zawodników Tymexu – Tomasza Nowickiego i Łukasza Maćca, a stawką tej drugiej potyczki był tytuł Mistrza Polski w wadze junior średniej.

Podobne wydarzenia

Zobacz też