emptygif
Newsletter

Na czasie

hans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023metro-w-buffo
Home Sport Sporty motorowe TAURON Speedway Euro Championship

TAURON Speedway Euro Championship

Organizator: One Sport Sp. z o.o.

TAURON Speedway Euro ChampionshipO wydarzeniu

O wydarzeniu

Najlepsi żużlowcy Europy wracają do Rybnika, a Łódź zadebiutuje na mapie SEC! TAURON Speedway Euro Championship bilety na żużel już w sprzedaży.

O cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2022

TAURON Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl turniejów, w którym zawodnicy mierzą się o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu oraz o „przepustkę” do cyklu FIM Speedway Grand Prix. Pewnymi udziału w tegorocznych zmaganiach są Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Patryk Dudek, Piotr Pawlicki oraz Daniel Bewley. O pozostałe miejsca zawodnicy będą walczyć podczas rund kwalifikacyjnych. Finał eliminacji – SEC Challenge – zostanie rozegrany 18 czerwca w Krško.

SEC w Rybniku

Po niezwykle udanym zakończeniu zeszłorocznych zmagań organizatorzy postanowili, że pierwszy finał TAURON Speedway Euro Championship 2022 odbędzie się na stadionie ROW-u Rybnik. Każda z poprzednich trzech rund rozgrywanych na tym torze dostarczyła nam wielu sportowych emocji, dlatego jesteśmy pewni, że i tym razem będziemy świadkami wspaniałego widowiska. 

SEC w Łodzi

Łódzka Moto Arena będzie gospodarzem trzeciego finału Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się 3 września. To pierwszy razy, gdy Łódź będzie organizatorem rundy TAURON Speedway Euro Championship. Wybudowany w 2018 roku stadion to jeden z najnowocześniejszych żużlowych obiektów w Europie. Miejscowy klub, KŻ Orzeł Łódź od lat aspiruje do miana zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej, a kibice miejscowej drużyny licznie gromadzą się na trybunach stadionu. To będzie świetny wieczór, pełen żużlowych emocji!

 

Bilet VIP gwarantuje: miejsce na Trybunie Głównej, program, wejście do strefy cateringu VIP Silver (m.in. piwo, przekąski)

 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też