Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska

Gwiazdka z Fasolkami

Organizator: Universitatis Varsoviensis

Gwiazdka z FasolkamiO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy do Teatru Palladium na wyjątkowe świąteczne koncerty dla całych rodzin: będzie wspólne śpiewanie fasolkowych przebojów i świetna zabawa! Gwiazdka z Fasolkami bilety już w sprzedaży.

 

Wystąpią: Fasolki, Mikołaj, Ciotka Klotka – Ewa Chotomska, Pan TIK- TAK – Krzysztof Marzec.

 

W programie koncertów usłyszymy największe przeboje Zespołu oraz piosenki świąteczne, które przeniosą Nas idealnie w magiczną, rodzinną atmosferę, a liczne "konkursy – niespodzianki", spowodują duuuużo uśmiechu na twarzach Naszych dzieci, zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych :)

 

  • Choreografia – Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk
  • Przygotowanie wokalne – Natalia Dymarska
  • Współpraca – Zuzanna Chruścikowska

O zespole Fasolki

Zespół FASOLKI powstał w 1983 roku i nie przerwanie koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak.

Siedzibą zespołu jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7. To tu, dwa razy w tygodniu, niezmiennie we wtorki i w piątki, Fasolki spotykają się na zajęciach wokalnych i tanecznych, aż w czterech grupach wiekowych. Uczestnicy zajęć korzystają z profesjonalnie przygotowanej pracowni muzycznej oraz przestronnej sali baletowej, wyposażonej w lustra, drążki i scenę z nagłośnieniem. 

Zajęcia wokalne prowadzi Natalia Dymarska – muzykolog, znakomita harfistka i nauczycielka śpiewu. Zajęcia obejmują podstawy emisji głosu, dykcji oraz prawidłowego oddychania podczas wykonywania piosenek. Ćwiczenia melodyczne z towarzyszeniem fortepianu pomagają w utrzymaniu prawidłowej intonacji. Natomiast praca z mikrofonem i ćwiczenie odpowiedniej postawy na scenie, w atmosferze wspólnej zabawy, pomaga pozbyć się tremy podczas występów.

Zajęcia taneczne prowadzi Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk – pedagog tańca, wykładowca akademicki, choreograf i choreoterapeuta we współpracy z Zuzanną Chruścikowską – absolwentką zespołu, instruktorem tańca i studentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Lekcje tańca to kompozycja wybranych technik tanecznych, pantomimy i elementarnych zadań aktorskich. Dzięki tak ułożonemu programowi zajęć dzieci oprócz świetnej zabawy, zdobywają profesjonalne przygotowanie sceniczne, niezbędne podczas licznych koncertów zespołu. Obie nauczycielki za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz warszawskiej oświaty otrzymały Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

W 2018 roku, podczas koncertu z okazji 35-lecia, zespół FASOLKI został wyróżniony Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy.

W 2021 r. Fasolki wzięły udział w projekcie rapera Wojtka Sokoła i nagrały z nim utwór „Jak urosnę”. W 2022r wystąpiły wraz z Sokołem na największych festiwalach raperskich w Polsce, w Chorzowie i Płocku, a także na koncercie okazji 25-lecia jego działalności, który odbył się na warszawskim Torwarze. Singiel „Jak urosnę” otrzymał w grudniu 2022r status złotej płyty.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też