Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana I milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza

I milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza

Organizator: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej

I milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza RóżewiczaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Koncert I milczeć, i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza to projekt muzyczny będący efektem obchodów Roku Tadeusza Różewicza. Przedstawiciele różnych scen, gatunków i pokoleń spotykają się żeby tekstom Różewicza przyjrzeć się raz jeszcze. To projekt, który podkreśla anty-pomnikowość Różewicza i przypomniana, że poezję interpretować można różnie, nie tylko z zadumą i smutkiem. Zapraszamy już 22 listopada do ICE Kraków Congress Centre. I milczeć, i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza bilety już w sprzedaży.

I milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza koncert w Krakowie

Wśród artystów zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu znaleźli się Kapela ze Wsi Warszawa, Pablopavo i Ludziki, Morświn Kirszenbaum oraz Imiela/Suchar, którzy wybrali wiersze, fragmenty dramatów poety i zinterpretowali je po swojemu. W rezultacie powstało kilkanaście bardzo różnych utworów, pozwalających dostrzec coś nowego w tekstach, które teoretycznie wszyscy dobrze już znamy. Do wspomnianych artystów dołączy również  Karolina Cicha z zespołem, która kilka lat temu również poświęciła Tadeuszowi Różewiczowi cały album – Różewicz in memoriam. List do ludożerców.

 

Koncert jest częścią Open Eyes Art Festival - cyklu wydarzeń artystycznych będący komplementarną częścią Kongresu Open Eyes Economy Summit.

 

Organizatorami Open Eyes Art Festival są: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencja Artystyczna GAP.

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też